Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Savrupnieka Otto Tiliņa gleznas galerijā "Promenāde"


atlikušas 250 zīmes


Savrupnieka Otto Tiliņa gleznas galerijā "Promenāde" (5)

Autors: Gunārs Silakaktiņš
Pirmdienā, 28. decembrī, 2015 | BIRKAS: Promenade Hotel , izstāde , Otto Tiliņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Šajās dienās viesnīcas "Promenāde" mākslas galerijā uzplaukuši atturīgā, smalkā gleznotāja, liepājnieka Otto Tiliņa ainavu stāsti.

Tiliņš bija viens no aizgājušo liepājnieku nesaprastās paaudzes pārstāvjiem – gan dzīvē, gan gleznās, zīmējumos un skicēs atturīgais nomaļnieks.

Tomēr šodien viņa gleznas sastopamas izsoļu, antikvariātu vai privātkolekciju piedāvājumos. Liepājas vēstures un mākslas muzejā atrodas viena no pilnīgākajām, taču ne visa Otto Tiliņa mākslas mūža daļa. Būdams pret sevi pat pārmēru prasīgs, taču ražīgs mākslinieks, Tiliņš varētu būt radījis pat līdz diviem tūkstošiem gleznu, zīmējumu, skiču, oriģinālu kino afišu.

Otto Tiliņš dzimis 1913.gada 26.augustā Liepājā. Miris 1993.gada 18.maijā Liepājā.

1934. gadā beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu. Bijis laikabiedrs ar saviem daudzajiem draugiem un kolēģiem, Liepājas gleznotājiem  Arturu Baumani, Kārli Sauku, Staņislavu Diņģeli, Jāni Sudmali, Valteru Uztici. Protams, daudz mācījies patstāvīgi, bijis lielas grāmatu un reprodukciju krājuma īpašnieks.

Tiliņa mājvieta un reizē arī darbnīca  bija Riepu ielā, divstāvu namiņa otrajā stāvā ar logiem uz pagalmu.

Liepājas mākslinieku izstādēs piedalījās kopš 1938.gada, bet vienmēr bija izvairījies  no dalības t.s. organizētajā mākslā, sevišķi padomju laikā.

1943.gadā iesaukts vācu armijas 19. Latviešu leģionā. Pēc kara, nonākot gūstā, izsūtīts uz Arhangeļskas apgabalu, kur gūstekņu nometnē necilvēcīgos apstākļos atradies divus gadus. Pēc atgriešanās Liepājā ar iedragātu veselību un, kā padomju varai neuzticams, strādājis gadījuma darbus, visilgāk par kino afišu zīmētāju kinoteātrim "Uzvara", kas atradās tagadējā Graudu ielā 36/38.

Tiliņš bija ļoti savdabīgs, Latvijas dabas un Lejaskurzemes ainavu meistars, kur ieslēptā ekspresija katrā no gleznām ieskaņo savas zemes dēla izjūtas par Dzimtenes unikalitāti, ko Dieviņš katram devis kā mūža dāvanu.

"Promenādes" galerijā Ziemassvētku izstādei izlikti piecpadsmit darbi, galvenokārt Liepājai tuvējās ainavas, ar lauku ceļu pirmajā sniegā, ar dzeltēt sākušu bērzu skupsnu vai jūru pēc pirmajām pavasara vētrām.

Šīs Liepājas gleznotāja Otto Tiliņa gleznas nesen iegādājās uzņēmējs Ivars Kesenfelds. Turpmāk tās papildinās viesnicas "Promenāde" gleznu galeriju.

Sludinājums

Minna
09:24 | 28/12/15
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Skaisti!

Frīda
13:22 | 28/12/15
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Kur tas Kesenfelds ņem naudu gleznu pirkšanai? Varbūt Sesks viņu palēnām uzpērk, lai tas nepiedalītos nākošajās vēlēšanās!

Anna
19:24 | 28/12/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Žēl Seska, jo Kesenfelds vēlēšanās piedalīsies tik un tā

policists
17:21 | 28/12/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Vai tas pirkums ir likumīgi noformēts?

(
20:39 | 28/12/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tad jau Kesis tāds pats saurupnieks kā Tiliņš.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki