Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sestdien "Austras istabā" tikšanās ar dzejnieci Lauru Andersoni


atlikušas 250 zīmes


Sestdien "Austras istabā" tikšanās ar dzejnieci Lauru Andersoni

Trešdienā, 09. janvārī, 2019 | BIRKAS: dzeja , Romas dārzs , Austras istaba
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 12.janvārī, pulksten 16 radošajā telpā "Austras istaba" notiks ikmēneša tikšanās ar dzejnieku. Šoreiz viesos Laura Andersone un Jānis Rūcis. Ieeja par ziedojumiem.

Dzejas pasākumu veidotāja rakstniece Jana Egle stāsta: "Laura Andersone ir liepājniece. Dzeju raksta jau vairākus gadus, tomēr ne vienmēr rod sevī pietiekami daudz pārliecības, lai ar to stātos klausītāju priekšā. Vieglāk dalīties ir rakstiski, Laura saka kādā pasenākā intervijā. Taču viņas rakstītais dzejas vārds tik un tā ir pamanīts un runā pats par sevi. Laurai Andersonei ir publikācijas vairākos Liepājas kopkrājumos, laikrakstos „Kurzemes Vārds", „Latvijas Avīze". Laura ir Ventspils pilsētas literārā konkursa "Mani 725 vārdi Ventspilij" 2015. gada uzvarētāja, par ko saņēma Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas speciālo balvu. 2016. gadā, izturot konkursu, kļuva par Latvijas Rakstnieku savienības atbalstītās Literārās akadēmijas studenti, apguva dzejas rakstīšanas procesa nianses pie Andra Akmentiņa, un Lauras dzejoļu kopa ir iekļauta 2016. gada Dzejas meistardarbnīcas noslēguma krājumā „Viena auguma septiņas formas".

"Austras istabā" ar Lauru Andersoni tiksimies, lai dzirdētu viņas jaunāko dzeju un parunātos par Lauras dzejas ceļu – jau noieto un vēl ejamo. Noskaņu radīt palīdzēs Austrasbērns Jānis Rūcis, izpildot savas dziesmas ar Lauras Andersones dzeju."

Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem Austras biedrībai "Austras istabas" izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki