Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sestdien būs koncertstāsts "Ellija Forsele un Janis Rozentāls"


atlikušas 250 zīmes


Sestdien būs koncertstāsts "Ellija Forsele un Janis Rozentāls"

Ceturtdienā, 21. decembrī, 2017 | BIRKAS: Iededz gaismu , koncerts , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Sestdien, 23. decembrī, pulksten 18 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, Liepājā izskanēs kamermūzikas koncertstāsts par somu dziedātāju Elliju Forseli un latviešu gleznotāju Jani Rozentālu.

Viņu leģendāro mīlsasstāstu izdziedās Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone un pie klavierēm izspēlēs pianiste Agnese Egliņa, informē koncertcikla "Iededz gaismu" sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Koncertstāsts "Ellija Forsele un Janis Rozentāls" tapa pagājušajā gadā pēc Mazās Mežotnes pils īpašnieces Regīnas Deičmanes aicinājuma par godu Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gadam. Kā stāsta Evija Martinsone, tiklīdz bijis skaidrs, ka koncerta kodolu veidos abu mākslinieku mīlasstāstu, mūzika atradusies pati no sevis. Programmā klausītāji dzirdēs gan skaņdarbus, kas skanēja 20. gadsimta pašā sākumā, kad Janis Rozentāls un Ellija Forsele bija nupat tikušies un savijuši savas dzīves, gan dziesmas, ko izpildīja pati Ellija. Paralēli skaņdarbiem skatītāji varēs ielūkoties fotogrāfijās no Jaņa un Ellijas dzīves.

Koncertstāsts apzināti veidots kamerkoncerta stilā mazam klausītāju pulkam, jo "par mīlestību skaļi nerunā", saka Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone. Janis Rozentāls pirmo reizi Elliju Forseli ieraudzīja 1902. gadā, un jau 1903. gada martā abi apprecējās. Par viņu pirmo iepazīšanos un tālāko dzīvi stāsta daudzas leģendas, no kurām daļu caur mūziku, vēstulēm un laikabiedru atmiņām dzirdēsim arī 23. decembra vakarā.

Janis Rozentāls bija ne tikai izcils latviešu glezniecības meistars un viens no latviešu mākslas pamatlicējiem, bet arī kaislīgs intelektuālās un kulturālās dzīves aizstāvis gan domājot par latviešiem, gan somiem. Janis Rozentāls neredzēja dzimstam ne Latvijas, ne Somijas valsti, tomēr nevar noliegt, ka abu mākslinieku devums šo valstu neatkarības attīstībā bijis ievērojams. Pagājušajā gadā atzīmēja Jaņa Rozentāla 150. gadadienu, šogad Somija svin savu 100. jubileju, bet nākamgad šis gods tiks Latvijai. Ellija Forsele un Janis Rozentāls simbolizē stāstu ne tikai par divu cilvēku dzīvēm, bet arī – divu kultūru un valstu likteņiem.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncertu piemērotību bērna vecumam. Koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas Koncertiem.

Koncertcikla "Iededz gaismu" pēdējais koncerts notiks 6. janvārī, pulksten 19 koncerzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē – Operetes Jaungada koncerts "In Blue", kurā piedalīsies pianists Harijs Bašs, Latvijas Operetes fonda solisti un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, izpildot Johana Štrausa operetes, amerikāņu Džordža Geršvina un Leonarda Bernstaina skaņdarbus.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos facebook.com un draugiem.lv/viacultura/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki