Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Simfoniskais orķestris britu diriģenta vadībā ieraksta albumu


atlikušas 250 zīmes


Simfoniskais orķestris britu diriģenta vadībā ieraksta albumu

Trešdienā, 10. janvārī, 2018 | BIRKAS: LSO , CD , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Šonedēļ Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertzālē "Lielais dzintars" britu diriģenta Džona Gibonsa vadībā ieraksta angļu komponista Viljama Vērdsverta darbus.

Kompānija "Toccata Classics" ierakstu paredzējusi izdot šogad, ierakstu sesijā pie skaņu režijas pults – Normunds Slava, informē Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga.

LSO sadarbība ar ierakstu kompāniju "Toccata Classics" ilgst jau vairākus gadus un līdz šim vainagojusies ar skotu komponista Čārlza O’Braiena trīs kompaktdisku izdošanu, kā arī norvēģu skaņraža Leifa Solberga darbu albumu. Savukārt, šī gada februārī klajā nāks kompaktdisks ar Ukrainā dzimušā somu komponista Fridriha Bruka divām simfonijām – 17. un 18. simfoniju, ko orķestris pagājušā gadā ierakstīja diriģenta Māra Kupča vadībā.

Tā kā "Toccata Classics" devīze ir "Lielisku komponistu piemirsta mūzika, piemirstu komponistu lieliska mūzika", arī šajā sadarbības reizē uzmanība pievērta skaņradim, kura vārds daudziem mūzikas cienītājiem ir svešs. Angļu komponists Viljams Vērdsverts (nejaukt ar vārda un uzvārda brāli, angļu romantisma laika dzejnieku) dzīvoja no 1908. līdz 1988.gadam, kopumā sarakstījis ap 100 darbiem, to skaitā astoņas simfonijas. LSO šonedēļ veic ierakstu 4. un 8. simfonijai, kā arī Variācijām par skotu tēmu un Divertismentam remažorā orķestrim.

Pie LSO diriģenta pults šoreiz stājies brits Džons Gibonss, kurš regulāri strādā ar Lielbritānijas Karalisko filharmonisko orķestri un savā karjerā jau paguvis sadarboties teju ar visiem pazīstamākajiem britu orķestriem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki