Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Smīdina ar "Saulesbrāļiem" un pieliek punktu rakstnieku galerijai


atlikušas 250 zīmes


Smīdina ar "Saulesbrāļiem" un pieliek punktu rakstnieku galerijai (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 21. janvārī, 2019 | BIRKAS: Zvaigzne ABC , Ēriks Kūlis , bibliotēka , Aldis Kļaviņš , grāmata
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Sestdien, 19.janvārī, Centrālās zinātniskās bibliotēkas lasītavā rakstnieks Ēriks Kūlis atvēra savu jaunāko darbu – garstāstu "Saulesbrāļi".

Vienlaikus ar šo notikumu sarīkojuma apmeklētāji varēja novērtēt jaunāko mākslinieka Alda Kļaviņa veikumu – divus portretus, kas turpmāk papildinās rakstnieku portretu galeriju bibliotēkā, kuras izveidi sponsorējis Ēriks Kūlis. Viens no portretiem ir veltījums dzejniekam un tulkotājam Augustam Štrausam, otrs – paša Ērika Kūļa, ko bibliotēkai dāvinājusi profesore Benita Laumane.

Ēriks Kūlis, kurš kopumā Aldim Kļaviņam, Benitai Bitānei un Andrim Milleram pasūtījis 13 portretus, kas savu vietu atraduši muzeja filiālē, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā, Liepājas Universitātē, bibliotēkā un tās filiālēs, atzina, ka jūtas gandarīts par to, ka atstās šo kolekciju nākamajām paaudzēm, kas varēs ne tikai lasīt rakstnieku darbus, bet redzēt viņus arī vaigā.

Ar Augusta Štrausa portretu rakstnieku galerija pagaidām noslēgusies – ja vien neradīsies kāds Kūļa darba turpinātājs.

"Saulesbrāļos" ieskatīties un klausītājiem krietni izsmieties par divu klaidoņu gaitām ļāva aktieris Jānis Dreiblats, bet lasījumu ar atbilstošām muzikālām pauzēm aizpildīja "Credo" mūziķis Jānis Šteinbergs. Klausoties stāstā, bieži jāsmaida bija arī pašam grāmatas autoram, kurš savu varoņu prototipus esot iepazinis Rožu laukumā, bet viņu piedzīvojumu stāstus izvilinājis ar "dažiem aliņiem".

Grāmata iznākusi apgādā "Zvaigze ABC".
 


Sludinājums

Vai kāds zina?
13:19 | 21/01/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Un kur tad pārējie pilsētas rakstnieki un RS biedri un viņu gleznas? Pēc kādem muļķīgiem pincipiem Kūlis izvēlas, kuru gleznot, kuru nē? Bibliotēka tagad piebāzta pilna bez koncepcijasu n jēgas. Vai tiešām neviens mākslinieks neredz, ka tām gleznām tur tagadējā paskatā nav īstā vieta? Kauns skatīties, kāds tr mantojums nākamajām paaudzēm? Kūļa ambīcijas un tikai. žēl, ka savā bezdarbībā tiek izniekotas savā b'tībā labas idejas.

Ēriks Kūlis
18:27 | 21/01/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Uz priekšu, sponsori ! Liepājā dzīvo un strādā gan rakstnieki un dzejnieki, gan mākslinieki, komponisti, aktieri un citu radošo profesiju pārstāvji. Tie ir mūsējie, celsim tos godā !

Āmen!
00:17 | 22/01/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Ka tik slavināt tās savas pakalas. Neko citu jau nevajag. Āmen!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki