Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

„Stavangeru” vedīs uz Maskavas festivālu „Zelta maska”


atlikušas 250 zīmes


„Stavangeru” vedīs uz Maskavas festivālu „Zelta maska” (1)

Autors: Zanda Borga, Liepājas teātra literārā padomniece
Pirmdienā, 10. decembrī, 2012 | BIRKAS: teātris , festivāls , Konstantīns Bogomolovs , Laura Jeruma , Sandis Pēcis , Rolands Beķeris
Izdrukāt Ziņot
Skats no iestudējuma. Lomās Laura Jeruma un Sandis Pēcis.
Skats no iestudējuma. Lomās Laura Jeruma un Sandis Pēcis.
FOTO: Ziedonis Safronovs
Skats no iestudējuma. Skats no iestudējuma. Skats no iestudējuma. Lomās Laura Jeruma un Sandis Pēcis.

Taču vēl pirms došanās uz festivālu „Zelta maska”, Liepājas teātra iestudējumu „Stavangera. Pulp People”  būs iespējams novērtēt arī rīdziniekiem.

22. un 23. februārī M. Čehova Rīgas Krievu teātrī rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams noskatīties Liepājas teātra izrādi „Stavangera. Pulp People”, kuru iestudējis viens no spilgtākajiem savas paaudzes krievu režisoriem Konstantīns Bogomolovs, pārstrādājot krievu dramaturģes Marinas Krapivinas lugu.

Lai arī K. Bogomolovs pirms pirmizrādes vairākās intervijās atzina, ka viņa mērķis ir provocēt skatītājus, likt viņiem domāt un izsist no savas komforta zonas, iestudējums sacēla pamatīgu ažiotāžu, sašķeļot publiku pretējās nometnēs – dievinātājos un noliedzējos.

Izrādes risinātā pamattēma ir it kā vienkārša – jauna sieviete Kristīne dodas uz Stavangeru, lai satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Viņai ir apnicis gan vīrs, gan paralizētais vīra tēvs, par kuru Kristīnei katru dienu jārūpējas. Taču arī Odam ir sava pagātne, no kuras nebūs iespējams izvairīties.

Lai arī izrādes centrā ir Kristīne (Laura Jeruma) un Ods (Sandis Pēcis vai Rolands Beķeris), šajā iestudējumā vienlīdz nozīmīgi ir visi varoņi. Katram ir savs stāsts, kuru izstāstīt. Aktieri visu izrādes laiku pavada uz skatuves, viņu dzīvei tiek sekots arī ar videokameras palīdzību, nepārtraukti attēlojot katru viņu soli.

Vēl iestudējumā redzēsiet aktierus Kasparu Kārkliņu, Agnesi Jēkabsoni, Gati Maliku, Signi Ruicēnu, Everitu Pjatu, Viktoru Elleru un Andu Albuži.

Iestudējumu ir novērtējuši ne tikai Latvijas kritiķi, kas to ir nosaukuši par „izcilu, stilistiski tīru, perfekti nostrādātu un ciniski tiešu, ar melno humoru apkrāsotu un ļoti sāpīgu mūsu, 21. gadsimta sabiedrības portretējumu” (Līvija Dūmiņa „Neatkarīgā Rīta Avīze”), bet arī ārzemju eksperti – gandrīz tūlīt pēc viesizrādēm Liepājas teātris dosies uz Maskavu, lai piedalītos festivāla „Zelta maska” ārpuskonkursa programmā „Maska Pluss” un sniegtu divas izrādes 3. un 4. martā Meierholda centrā.

Atgādinām, ka Liepājas teātris jau reiz piedalījies šajā festivālā – 2011. gadā tā ietveros ļaujot maskaviešiem noskatīties izrādes „Hanana” un „Kauja pie...”.

Biļetes uz viesizrādēm Rīgā būs iespējams iegādāties gan teātrī, gan „Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā no 11. decembra. Biļešu cena no Ls 8 līdz Ls 15.

Līdz 16 gadu vecumam – neiesakām!


Sludinājums

Runā
21:39 | 29/01/13
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Pilsētā " tantes" runā , ka ļoti necenzētiem vārdiem aktieri spiesti runāt un no mākslas tālu, tālu..................................

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki