Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sv.Trīsvienības katedrālē atsāksies ērģeļkoncerti


atlikušas 250 zīmes


Sv.Trīsvienības katedrālē atsāksies ērģeļkoncerti (1)

Autors: Gundars Venens, koncertcikla producents
Piektdienā, 01. jūlijā, 2016 | BIRKAS: Sv. Trīsvienības katedrāle , ērģeļmūzika , ērģeles
Izdrukāt Ziņot
Čella un bandoneona duets “Russo&Vilensky”.
Čella un bandoneona duets “Russo&Vilensky”.
FOTO: Publicitātes

Svētdien, 3.jūlijā, pulksten 17 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē sāksies gadskārtējais ērģeļmūzikas koncertcikls “Mūzika dievnamam”.

Jau sesto gadu katedrālē notiks vasaras koncerti, lai izceltu lielisko ērģeļu skanējumu, pievērstu uzmanību faktam, ka tās ir pasaulē lielākās nepārbūvētās mehāniskās ērģeles un ka par tām rūpējas, lai skanīgas nodotu nākamām paaudzēm. Pateicoties valsts pamatbudžeta līdzekļiem “Dotācijas reliģiskajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem”, šā gada maijā un jūnijā ērģelēm tika veikti plānotie restaurācijas darbi pie “Hauptwerka” daļas pulpetēm, vējlādēm, stabulēm un šperventiļiem.  Darbus veica  SIA “Ērģeļu darbnīca” restaurators Alvis Melbārdis un tie tiks pabeigti līdz 1. jūlijam.

Lai arī jūnijā ērģelēm bija klusuma pauze, pie katedrāles altāra izskanēja trīs koncerti ērģeļu atjaunotnei. Atšķirīgi un krāšņi: čella un bandoneona duets “Russo&Vilensky” ar savu neierasto skanējumu un salikumu, Ilzes Valces jauktā kora “INTIS” izjustais dziedājums kopā ar izciliem instrumentālistiem Ilzi Zariņu un Ēriku Kiršfeldu, atskaņojot latviešu komponistu mūziku, kā arī baroka noskaņām piepildīta atmosfēra, ko radīja ērģeļu pozitīva soliste Līga Šteinberga, baroka vijolniece Iveta Dejus un baroka čelliste Danuta Ločmele.

Jūlija  un augusta svētdienās katedrāles velves piepildīs arī ērģeļmūzika. 3. jūlijā ērģelniece Jolanta Barinska sagatavojusi apjomīgu koncertcikla atklāšanas programmu – ar Baha, Rinka, Valtera-Vivaldi, Garūtas un Vidora skaņdarbiem.

Māksliniece maģistra grādu ērģeļspēlē ieguvusi 2009.gadā Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Larisas Bulavas ērģeļu klasē. Studējusi arī Enshedes konservatorijā pie Gija van Shonhovena. Guvusi arī starptautisku konkursu pieredzi un koncertējusi Polijā, Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, Nīderlandē, kā arī daudzos Latvijas dievnamos.

Biļešu cenas uz vasaras koncertiem 3 – 5 eiro.


Sludinājums

kā tā var?
23:50 | 01/07/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kam nav naudas , tas šajā dievnamā (ja to tā vispār var nosaukt) nab gaidīts. Tam jāpaliek ārpus durvīm!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki