Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tautastērpu centrs aicina uz sarunu un radošo darbnīcu


atlikušas 250 zīmes


Tautastērpu centrs aicina uz sarunu un radošo darbnīcu

Trešdienā, 06. decembrī, 2017 | BIRKAS: tautastērps , muzejs , izstāde , folklora , radošās darbnīcas
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 9.decembrī, pulksten 12, Liepājas muzejā notiks Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra organizēta lekcija, radošā darbnīca un ekspresizstāde "Ņieburi un jakas".

Pasākumu kopums iecerēts kā turpinājums veiksmīgi realizētajam projektam "Kurzeme atver skapi", informē centra vadītāja Lia Mona Ģibiete.

Pulksten 12 Kurzemes tautastērpu eksperte Lia Mona Ģibiete vadīs lekciju par jaku un ņieburu vēsturi, dažādajiem jaku veidiem Kurzemes novados, konstrukciju atšķirībām, pielietojamiem materiāliem un tradicionālo valkāšanu. Īpašs uzsvars tiks likts uz mūsdienu iespējām un tehnoloģijām seno tērpu darināšanā, lai etnogrāfisko vērtību saglabāšana nezaudētu savu nozīmi.

Pulksten 13.30 radošā darbnīca un saruna par tautastērpu jakām un ņieburiem, kas turpināsies ar praktiskiem ieteikumiem to darināšanā un atsevišķiem šūšanas un rotāšanas paņēmienu demonstrējumiem. Tiks analizēti līdzšinējā darināšanas praksē pielietoti varianti un uzklausīta vairāku meistaru pieredzes apmaiņa.

Savukārt ekspresizstādē varēs iepazīties ar Liepājas muzeja krājuma vērtībām – saglabātajām Kurzemes tautastērpu jakām un ņieburiem. Ekspresizstāde muzeja apmeklētājiem apskatei būs pieejama visu decembri.

Lekcijai un radošajai darbnīcai vēlams iepriekš pieteikties pa telefonu 29144696.

Biļešu cenas: 3 eiro lekcijas apmeklētājiem, 3 eiro radošās darbnīcas dalībniekiem un 2 eiro studentiem. Ekspresizstāde apskatāma bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki