Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Te nu viņa ir – kazahiete Leila Mahata


atlikušas 250 zīmes


Te nu viņa ir – kazahiete Leila Mahata (1) Leilas Mahatas personālizstādes atklāšana muzejā

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 05. aprīlī, 2018 | BIRKAS: muzejs , izstāde , Dace Kārkla
Izdrukāt Ziņot
Leila Mahata izstādes atklāšanā.
Leila Mahata izstādes atklāšanā.
FOTO: Modris Helds

Kazahstānas mākslinieces Leilas Mahatas personālistādes "Te nu es esmu" atklāšana Liepājas muzejā bija pulcējusi gan oficiālas personas, gan pastāvīgos izstāžu atklāšanu apmeklētājus.

Kazahstānas vēstniecības Latvijā un Lietuvā padomnieks Kairats Kambarovs savā uzrunā uzsvēra, ka Mahatas gleznās redzama Kazahstānas dvēsele – tās kalni un stepes, un lūdza uzskatīt izstādi kā mazu dāvanu Latvijai tās simtgadē.

Savukārt bijušais Latvijas vēstnieks Austrijā Edgars Skuja pastāstīja, ka iepazinies ar Leilu Mahatu tieši strādādams Austrijā, zemē, kas māksliniecei kļuvusi par otrajām mājām. Pirms diviem gadiem Mahate minējusi, ka iespējams, viņai būs izstāde Latvijā, un par lielu pārsteigumu bijušajam Austrijas vēstniekam viņš saņēmis uzaicinājumu uz izstādes atklāšanu Liepājā.

Kā atklāja muzeja direktore Dace Kārkla, ar Mahatu muzeja darbinieki iepazinušies pirms diviem gadiem Izraēlā, mākslas izstāžu gadatirgū, kad arī uzaicinājuši viņu izstādīties Liepājā.

Pati izstādes autore neslēpa, ka ir priecīga būt Latvijā un Liepājā, jo vairāk tādēļ, ka šeit notiek viņas pirmā izstāde Baltijas valstīs. "Katrs mākslinieks grib būt pieprasīts," atzina Mahate, pateicoties muzejam par uzaicinājumu izstādīties.

"Man bieži jautā, kur ir manas mājas, un vienmēr atbildu – galvā. Bet galvā man ir Kazahstāna, jo manās gleznās ir tieši tā – stepes, kalni, zirgi, jurtas..."

"Tehniski spēcīga, eksotiska, interesanta," – tā par Liepājas muzeja jaunākā "atraduma" – Kazahstānas gleznotājas Leilas Mahatas darbiem izteicās izstādes apmeklētāji, tostarp mākslinieki.

Leila Mahate, kurai pieder divas galerijas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā un arī galerijā Vīnē, aicināja Liepājas māksliniekus uz savu galeriju dzimtenē, izsakot cerību, ka draudzība starp māksliniekiem un arī abām valstīm nākotnē tikai plauks.

Kā vēsta Liepājas muzejs, Leila Mahata ir ne tikai filozofijas doktore tēlotājmākslā, Kazahstānas Nacionālās mākslas universitātes Mākslas fakultātes Glezniecības un skulptūru nodaļas asociētā profesore un Laikmetīgās mākslas centra "Kulanshi" vadītāja, bet arī māksliniece, kas caur mākslu aicina uz filozofiskām pārdomām.

Izstāde "Te nu es esmu" sniedz spilgtu priekšstatu par mākslinieces daiļradi.

Leilas Mahatas izstādes bijušas Kazahstānā, Turcijā, Krievijā, Itālijā, ASV, Japānā, Indijā, Ķīnā, Vācijā, Moldovā, Beļģijā, Nīderlandē, Ungārijā, Čehijā, Lielbritānijā, Singapūrā, Bangladešā, Austrijā. Māksliniece ir saņēmusi daudz vērtīgu apbalvojumu, tostarp Eiropas balvu par mākslinieciskām un kultūras aktivitātēm un Āzijas Klusā okeāna glezniecības asociācijas diplomu.

Izstāde „Te nu es esmu" apskatāma līdz 27. maijam. Biļetes cena: pieaugušajiem 2,50 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.

Piektdien, 6. aprīlī, pulksten 14 Liepājas muzejs vēlreiz aicina uz tikšanos ar Leilu Mahatu Kūrmājas prospektā 16/18.


Attēli:

Sludinājums

Darbi
10:19 | 06/04/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Tiešām spilgti

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki