Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tikšanās ar liepājnieci, rakstnieci Ingunu Baueri


atlikušas 250 zīmes


Tikšanās ar liepājnieci, rakstnieci Ingunu Baueri

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 05. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Ingūna Bauere , bibliotēka , grāmata , Jānis Lūsēns
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no zvaigzne.lv

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka sestdien, 6.aprīlī, pulksten 13 aicina uz tikšanos ar Liepājā dzimušo rakstnieci Ingunu Baueri.

Inguna Bauere ir vairāk nekā pusotra desmita grāmatu autore, kas izdotas apgādos "Lauku Avīze", "Jumava", "Zvaigzne ABC". To vidū ir gan vēsturiski un biogrāfiski romāni, gan detektīvi un dokumentāli krājumi un pat guļbūvju celtniecībai veltīts izdevums (autoru kolektīvs), jo rakstniece ir absolvējusi Lauksaimniecības akadēmijas Lauku inženieru fakultāti, pēc tam maģistratūrā iegūstot arī pedagoga kvalifikāciju.

Vēsturiskais romāns, kas veltīts Kārļa Skalbes sievai, "Lizete, dzejniekam lemtā" 2010. gadā ieguva Lielo lasītāju balvu.

Inguna Bauere par sevi ir teikusi: "Esmu liepājniece, bet nu jau turpat trīsdesmit gadus dzīvoju pašā Vidzemes sirdī, visskaistāko ainavu un baltāko ūdensrožu novadā. Vecpiebalga esot vieta, kurā tie, kas nekad nav dziedājuši, sāk dziedāt, un tie, kas nekad nav dzejojuši, sāk dzejot. Tā notika arī ar mani. Četrdesmit gadu vecumā, Vecpiebalgas iedvesmota, sāku rakstīt. Ar plašu roku..."

Baueres jaunākais darbs ir komponistam Jānim Lūsēnam veltītais biogrāfiskais krājums "Jānis Lūsēns, trešais", kura apakšvirsraksts – "Ar mūziku pirkstu galos".

Grāmatas anotācijā teikts: "Jānis Lūsēns trešais, kā nojaušams, ir Jānis Lūsēns trešajā paaudzē – labi pazīstams komponists, radoša, daudzšķautņaina, ļoti vīrišķīga un, protams, arī sarežģīta personība. Lai gan sacerējis daudz brīnišķīgas, dvēseliski izjustas mūzikas, kas tautā tiek ļoti mīlēta, pats saka, ka "komponistu būšanu" nevajagot romantizēt, jo tas esot tāds pats darbs kā visi citi. Iedvesmu viņš negaida, bet strādā".

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki