Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Unikāls koncerts "Lielajā dzintarā": Gidons Krēmers, cirks un tango


atlikušas 250 zīmes


Unikāls koncerts "Lielajā dzintarā": Gidons Krēmers, cirks un tango (4)

Ceturtdienā, 13. decembrī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" svētdien, 27.janvārī, pulksten 17 aicina uz pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu "Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks".

Atskaņojot Mečislava Veinberga, Astora Pjacollas un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri "Kremerata Baltica" un slavenā vācu cirka "Circus Roncalli" klaunu Robertu Viki, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts būs kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienosies ar mūziku un slavenais vācu cirka "Circus Roncalli" klauns Roberts Vike sadarbosies ar orķestri un pašu Krēmeru.

Atzīmējot lieliskā 20. gadsimta poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta kino un teātrim. No Veinberga plašā kino un teātra mūzikas klāsta daudzi atpazīs gan Vinnija Pūka un "Bonifācija brīvdienu" saulainās multfilmu melodijas, gan arī citus meldiņus.

Savukārt koncerta pirmajā daļā būs dzirdama tango karaļa, argentīniešu komponista Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar zināma pašmāju komponista Artura Maskata opusu "Pusnakts Rīgā", ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.

Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra "Kremerata Baltica" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsāka mācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzīti mūziķi. Vēlāk bagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002.gadā Krēmers kopā ar "Kremerata Baltica" ieguva "Grammy" balvu kategorijā "Labākais mazā ansambļa izpildījums".Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Gētes institūta Rīgā atbalstu rīko SIA "Lielais Dzintars". Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.


Sludinājums

!!!
11:30 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Skaisti!

tu saki?
10:16 | 15/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tad jau nebūtu vēl simtiem citu, par kuriem arī saka, ka nepārspējami.

Virtuozs
18:33 | 14/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tak vēl jau koncerts nav izskanējis!!! Pēc:) varēs vērtēt

Piekrītu
14:13 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Krēmers ir nepārspējams

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki