Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vāks ziedojumus Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm


atlikušas 250 zīmes


Vāks ziedojumus Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm

Autors: Ilona Birģele, biedrības mūzikas aktivitātēm "Pleno" valdes locekle
Trešdienā, 10. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Sv.Annas baznīca , labdarība , ērģeles
Izdrukāt Ziņot

Ar vērienīgu maratonkoncertu Rīgas Domā noslēgsies otrie Vēsturisko ērģeļu svētki. Svētdien vāks ziedojumus Liepājas Svētās Annas baznīcas ērģelēm.

Šo svētdien, 14.oktobrī, pulksten 18 Rīgas Doma katedrālē notiks  vērienīgs maratonkoncerts  Otro Vēsturisko ērģeļu svētku Latvija – ērģeļu zeme ietvaros. Notikumā dalību ņems divdesmit deviņi Latvijas  ērģelnieki no visiem Latvijas novadiem, kā arī solisti. Mūziķi ir apvienojušies, lai glābtu Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeles (1913), kuras ir trešās lielākās četru manuālu vēsturiskās ērģeles Latvijā. Ērģeles ar 56 reģistriem ir uzbūvējusi slavenā ērģeļbūves firma "E.F.Walcker&co". Vairākus gadu desmitus šīs ērģeles neskan, jo ir nepieciešama restaurācija. Savulaik Liepājas Svētās Annas baznīcā notika aktīva koncertdarbība, kuras aizsācējs bija izcilais latviešu komponists Alfrēds Kalniņš. Ērģeles ir īpašas ar tālskani (ierīce, ar kuras palīdzību ērģeļu skaņa tiek aizvadīta līdz altārim). Baltijā ir tikai divi šāda tipa instrumenti ,un abi ir uzbūvēti Latvijā – Liepājā un Slokā.

Simboliski II Vēsturisko ērģeļu svētku ietvaros Latvijas ērģelnieki aicinās ziedot šim unikālajam instrumentam, atskaņojot latviešu un ārzemju ērģeļmūziku uz Rīgas Doma baznīcas instrumenta, kas ir šo ērģeļu vecākā māsa. Projekta ietvaros būs apskatāma bērnu un  jauniešu zīmējumu izstāde "Mana ērģeļu zeme", kas tapusi sadarbībā ar Latvijas mākslas skolām 2017.gadā. Izstāžu veidošanā ņēma dalību vismaz 200 bērni un jaunieši. Klausītājiem būs ekskluzīva iespēja video translācijā  vērot ērģelnieku spēli pie Rīgas Doma ērģelēm.

Vēsturisko ērģeļu svētku mērķis ir aktualizēt un pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas izcilākajām vēsturiskajām ērģelēm, par kurām sabiedrībai ir maz zināms. Ir būtiski atklāt Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem  neizmērojamo, vēsturisko mantojumu, kas ir dzimtajā dievnamā un  ir novērtējams ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kontekstā.

Tādēļ jau otro gadu ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja  projekta ietvaros rīko ērģeļmūzikas koncertus Latvijas dievnamos, kur ir skanošas, vēsturiski nozīmīgas ērģeles. Ikkatrs tiek aicināts apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, tā apzinot mūsu valsts kultūrvēsturisko lepnumu. Otro gadu klausītājiem tiek piedāvātas dažādas interesantas koncertprogrammas, kurās dalību ņem izcili Latvijas un ārvalstu mūziķi.

Ieeja par ziedojumiem Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm.

Ziedojumus ir iespēja ieskaitīt arī draudzes kontā ar norādi  "Ziedojums Liepājas Sv.Annas ev. lut. baznīcas ērģelēm" Konta numurs - LV28UNLA0050018017806 (bankas kods UNLALV2X), reģ.nr.90000097406.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas Doms.
Organizē – Biedrība mūzikas aktivitātēm Pleno.

www.facebook.com/LatvijaErgeluzeme.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki