Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vāks ziedojumus Sv.Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai


atlikušas 250 zīmes


Vāks ziedojumus Sv.Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai (2)

Otrdienā, 22. maijā, 2018 | BIRKAS: koncerts , Sv.Annas baznīca , ērģeles , ērģeļmūzika
Izdrukāt Ziņot

Svinot Latvijas simtgadi, ērģelniece Ilona Birģele kopā ar mūziķēm Andu Eglīti (kokle) un Birutu Ozoliņu (etnobalss) sagatavojušas jaunu koncertprogrammu "Manas Saules dziesmas".

Ar to Kandavas luterāņu dievnamā ieskandinās vienas no lielākajām Kārļa Hermaņa (C.Hermann) 1864.gadā būvētajām ērģelēm. Tās savulaik 1936.gadā ar 3 reģistriem ir papildinājis ērģeļmeistars Jēkabs Jauģietis. 2008. gadā ērģeles restaurējusi Ugāles ērģeļbūves darbnīca.

Klausītājus sagaida īpaša programma, kurā tiks atskaņoti tradicionālie dziedājumi, kā arī latviešu komponistu radīti skaņdarbi ērģelēm, koklei un etnobalsij, informē biedrības mūzikas aktivitātēm "Pleno" valdes locekle Ilona Birģele.

Pirms koncerta ērģelniece Ilona Birģele klausītājus iepazīstinās ar Kandavas un Latvijas vēsturiskajām ērģelēm. Noslēgumā publikai būs iespēja apskatīt instrumentu tuvplānā, uzkāpjot "ērģeļu luktā" un ieklausīties ērģeļu reģistru demonstrējumos.

Vienkārša tautas dziesma , ko turpina akadēmiskās kokles filigrānā improvizācija un ērģeļu ganu stabule, dūdu burdons , arvien papildinot un iekrāsojot muzikālā tēla saturu no trauslas latviskas ainavas līdz majestātiskai , spēcīga garīguma apdvestai līksmībai. Šķietami neiespējami tiks apvienoti skaņas, krāsas un tembri – ērģelēm, koklei un balsij savijoties vienā veselumā.

Vēsturisko ērģeļu svētku mērķis ir aktualizēt un pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas izcilākajām vēsturiskajām ērģelēm, par kurām sabiedrībai ir maz zināms. Ilona Birģele uzsver, ka ir būtiski atklāt Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem neizmērojamo, vēsturisko mantojumu, kas ir dzimtajā dievnamā un ir novērtējams ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kontekstā. Tādēļ ikkatrs tiek aicināts apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, tā apzinot mūsu valsts kultūrvēsturisko lepnumu.

Projektā ietvertās ērģeles ir izvēlētas apzināti, rūpīgi izvērtējot to unikalitāti un nozīmīgumu Latvijas Valsts kultūrvēsturiskajā aspektā. Ir izraudzīti vadošo ērģeļbūves firmu un meistaru instrumenti – F.F.Walcker&co, Wihelms Zauers, Emils Martins,Kārlis Hermanis, Jēkabs Jauģietis, Roberts Knaufs, Brāļi Blombergi.

Šogad projektam ir īpašs nodoms – Latvijas ērģelnieki un ērģeļu draugi vēlas palīdzēt Liepājas Svētās Annas baznīcas ērģelēm (1913), tādēļ projekta ietvaros tiks vākti ziedojumi šī instrumenta atjaunošanai. Šobrīd ērģeles jau vairākus gadu desmitus ir kritiskā stāvoklī, un tām ir nepieciešama steidzami restaurācijas darbi. Vēsturiskais instruments ir īpašs, jo ir trešais lielākais četru manuālu jeb roku klaviatūru vēsturiskais stabuļu instruments Latvijā. Ērģeles ar 56 reģistriem ir uzbūvējusi slavenā E.F.Walcker&co ērģeļbūves firma (šo meistaru ērģeles skan Rīgas Doma baznīcā!) Savulaik Liepājas Sv.Annas baznīcā notika aktīva koncertdarbība, kuras aizsācējs ir izcilais latviešu komponists Alfrēds Kalniņš. Ērģeles ir īpašas, jo tām ir iebūvēts tālskanis (ierīce, ar kuras palīdzību ērģeļu skaņa tiek aizvadīta līdz altārim). Baltijā ir tikai divi šāda tipa instrumenti ,un abi ir uzbūvēti Latvijā – Liepājā un Slokā.

Projektu atbalsta biedrība mūzikas aktivitātēm "Pleno", Valsts Kutūrkapitāla fonds, Kandavas dome un Kandavas evanģēliski luteriskā draudze.

Šogad Latvijas simtgades programmas ietvaros koncerti notiks:

25. maijā plkst. 19.00– Kandavas luterāņu baznīcā, koncerts "Manas Saules dziesmas" (Ilona Birģele, Anda Eglīte, Biruta Ozoliņa)

28.jūlijā – Neretas luterāņu baznīcā (Diāna Jaunzeme – Portnaja/ērģeles, jauktais koris Nirica)

4.augustā – Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā (Gijs van Schoonhoven,ērģeles, Holande)

11.augustā – Velēnas luterāņu baznīcā(Diāna Jaunzeme – Portnaja/ērģeles, Guntars Gritāns/flauta, Lizuma jauktais koris )

25.augustā – Kuldīgas Svētās Katrīnas luterāņu baznīcā (Jānis Pelše/ērģeles, kamerkoris Rāte)

14.septembrī – Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē (Ilona Birģele/ērģeles, Evita Zālīte/soprāns, Artis Gāga/saksofons)

14.oktobrī – Maratonkoncerts Rīgas Doma katedrālē (piedalās Latvijas ērģelnieki). Būs apskatāma bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde “Mana ērģeļu zeme’’, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas mākslas skolām 2017.gadā. Izstāžu veidošanā ņēma dalību vismaz 200 bērni un jaunieši.

Ieeja par ziedojumiem Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm.


Sludinājums

Danielle Pinneau
17:47 | 22/05/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Mēs aizdodam naudu ikvienam
Jums, bez šaubām, ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, lai izveidotu savu biznesu, darbam, jūsu personīgajām vajadzībām un īpaši nekustamā īpašuma aizdevumiem. Es izsniedzu personīgos aizdevumus. Visi jūsu pieprasījumi sniedz priekšlikumus saistībā ar maksājumu likmēm un iemaksām, un es ar jūsu palīdzību.
e-pasts: daniellepinneau@gmail.com

www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
15:07 | 23/05/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, complexe physique et moraux, retour d'affectif rapide, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, retour affectif, concours et timidité, etc…. Vous pouvez me contactez par ces informations suivante :

Contact Maître SANTOS :
SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :+229 974 585 00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki