Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Valmieras teātris ar trīs izrādēm viesosies Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Valmieras teātris ar trīs izrādēm viesosies Liepājā

Autors: Zane Ceriņa, Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja
Sestdien, 14. aprīlī, 2018 | BIRKAS: teātris , viesizrādes
Izdrukāt Ziņot
Skats no izrādes "80 dienās apkārt zemeslodei".
Skats no izrādes "80 dienās apkārt zemeslodei".
FOTO: Matīss Markovskis
Skats no izrādes "80 dienās apkārt zemeslodei". Skats no izrādes "80 dienās apkārt zemeslodei". Skats no izrādes "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta". Skats no izrādes "Rudenīgais blūzs".

No ceturtdienas, 19.aprīļa, līdz svētdienai, 22. aprīlim, Valmieras drāmas teātris ar trīs izrādēm viesosies Liepājas teātrī.

19. aprīlī pulksten 11 un 18 un 20. aprīlī pulksten 11 iestudējums visai ģimenei  "80 dienās apkārt zemeslodei" Viestura Roziņa režijā.

Izrādē piedalās: Mārtiņš Liepa vai Ivo Martinsons, Oskars Morozovs vai Oskars Vīksne, Klinta Leja, Ingus Kniploks un Arnolds Osis.

Režisors atklāj: "Rakstnieka Žila Verna radīšanas instruments bija viņa paša iztēle un fantāzija. Apkārt zemeslodei viņš apceļoja tikai savas fantāzijas iedvesmots, bet 21.gadsimtā mūsu domāšanas instruments ir internets - sociālie tīkli, gūgle un jūtūbs, ar to palīdzību mēs uzzinām par otru pasaules malu ļoti ātri, taču bez īpašas piepūles – mūsu iztēle un fantāzija atrodas tādā kā letarģiskā miegā. Gan 19., gan 21.gadsmitā mēs "ceļojam" sēžot mājās – tikai vienā gadījumā darbinot iztēli, otrā – spiežot pogas un rullējot ekrānus. Izrāde būs ceļojums gan abos šajos laikmetos, gan iztēlē, kuru mūsdienu laikmetā iedarbināt ir īpaši svarīgi."

20. aprīlī pulksten 19 Aivona Menčela traģikomēdija "Rudenīgais blūzs", ko iestudē režisors Varis Brasla. Trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis...

Izrādē spēlē Vizma Kalme, Regīna Devīte, Baiba Valante, Ilze Lieckalniņa un Rihards Rudāks.

"Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt tumšajās dienās. Tam vajag dūšu," saka režisors Varis Brasla. "Izrāde meklēs atbildes uz jautājumiem, kā nodzīvot vitāli dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?"

21. aprīlī pulksten 18 un 22. aprīlī pulksten 13 Tenesija Viljamsa ar Pulicera prēmiju apbalvotā drāma "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta" Ineses Mičules režijā.

Amerikas Dienvidos dzīvo kāda liela un bagāta ģimene. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65.dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu – kārtu pa kārtai…

Lai gan luga ir sarakstīta pagājušā gadsimta 50.gados, tajā skartās tēmas – mīlestība, naids, savas identitātes meklējumi, citāda orientācija, bailes, vientulība, nāve – mūsdienu kontekstā ir aktuālas joprojām.

"Viss nav tik vienkārši. Viņš mīl to, kā vairs nav. Viņa mīl viņu. Tas mīl sevi. Svarīgi neiekrist lugā izliktajos slazdos. Noturēties, piezemēties uz visām četrām. Jo kaķis ir simbols drosmei dzīvot neatkarīgi un rīkoties pēc savas sirdsapziņas. Kaķis dara, ko grib, dabū to, kas tam vajadzīgs, neko sev neliedz, ir godīgs un tiešs. Tad kāpēc mēs gaidām to brīdi, kad ir jau par vēlu?" vaicā režisore Inese Mičule.

Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Rūta Dišlere, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Liepājas teātra kasē, visās "Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki