Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Var pieteikt pretendentus Liepājas Kultūras balvai 2016


atlikušas 250 zīmes


Var pieteikt pretendentus Liepājas Kultūras balvai 2016

Otrdienā, 17. janvārī, 2017 | BIRKAS: Kultūras pārvalde , Kultūras balva
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Edgars Pohevičs

Liepājas Kultūras pārvalde aicina izvērtēt 2016. gada nozīmīgākos notikumus un personības kultūras dzīvē Liepājā, piesakot pretendentus Liepājas Kultūras balvai 2016.

Pieteikumus var iesniegt līdz 3. februārim, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Liepājas Kultūras balvas pretendents var būt gan fiziska, gan juridiska persona (kolektīvs, individuāls sasniegums, pasākums vai norise, kas apliecina izcilību, radošumu un nodrošinājis pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā). Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda (diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos utt.). Pretendents var Balvas saņemšanai izvirzīt arī pats sevi.

Šogad Liepājas Kultūras balvu pasniegs sesto gadu pēc kārtas. Kultūras balvas uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonija notiks 24.februārī.

Atbilstoši nolikumam noformētus un sagatavotus pieteikumus Liepājas Kultūras balvai var iesniegt elektroniski, aizpildot pieteikumu anketu šeit vai Liepājas Kultūras pārvaldē, Liepājas Latviešu biedrības namā, 2. stāvā, 96. kabinetā.

Arī balvas nolikums pieejams gan internetā – www.liepajaskultura.lv, gan Liepājas Kultūras pārvaldē. Tālrunis informācijai 63483939.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja un Melngaiļskolas bigbenda menedžere Irita Kālēja, mākslinieks Egons Peršēvics, komponists, mūziķis un kultūras žurnālists Edgars Raginskis, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, laikraksta "Kurzemes vārds" žurnāliste Ilze Kļepikova un mūziķis, radio un televīzijas raidījumu vadītājs Zigfrīds Muktupāvels.

Pagājušajā gadā tika pasniegtas deviņas Liepājas pilsētas domes pateicības un Liepājas kultūras balvas 2015 statuetes, savukārt naudas prēmijas saņēma divi pretendenti:

Prēmiju 2100 eiro apmērā saņēma Jānis Krastiņš par 2015. gadā izdoto grāmatu "Liepāja. Jūgendstila arhitektūra" un ilggadēju ieguldījumu Liepājas jūgendstila arhitektūras pētīšanā. Tāpat prēmiju 2100 eiro apmērā saņēma arī Melngaiļskolas bigbends un vadītājs Jānis Ivuškāns par kolektīvu izaugsmi, aktīvu darbību un izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos 2015.gadā. Savukārt, īpašu pateicību par mākslinieciski augstvērtīgu atklāšanas koncertcikla programmas izveidi un realizāciju saņēma koncertzāles "Lielais dzintars" radošā komanda.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki