Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

10.augustā sāks pabalstu izmaksu akcijā "Skolas soma"


atlikušas 250 zīmes


10.augustā sāks pabalstu izmaksu akcijā "Skolas soma"

Trešdienā, 19. jūlijā, 2017 | BIRKAS: Skolas soma , pabalsti , Zinību diena , sociālais dienests , akcija , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no kidshop.lv

No 10. augusta sāksies pabalstu izmaksa pašvaldības akcijā "Skolas soma" Liepājā deklarētām dažādu kategoriju ģimenēm.

Pabalstu izmaksās daudzbērnu ģimenēm; ģimenēm, kuras audzina bērnus invalīdus; ģimenēm, kuras audzina aizbildnībā esošus bērnus; ģimenēm, kuras ir Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļas uzskaitē un pilda līdzdarbības pienākumus; ģimenēm, kurām laika posmā no šā gada 1. jūlija līdz 30 septembrim noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes statusam un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenēm, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pabalstu akcijā "Skolas soma" piešķir par katru ģimenē dzīvojošu bērnu, kurš kalendārā gada septembrī turpinās mācības vispārējās izglītības iestādē, sākot no 2. klases, kā arī personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu un turpina mācības vispārējās izglītības iestādē dienas maiņā un nav nodarbinātas, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam.  

Vienreizējo pabalstu 20 eiro katram bērnam skolas lietu iegādei vecāki no 10. augusta līdz oktobra beigām varēs saņemt A/s "Norvik banka" Liepājas filiālēs, uzrādot pasi. Pabalstu  varēs saņemt viens no vecākiem, kurš jau saņem ģimenes valsts pabalstu bērna kopšanai.

Pabalstu izmaksai akcijā "Skolas soma" pašvaldība šogad atvēlējusi 36 000 eiro.

Pabalstus varēs saņemt arī ģimenes ar vienu vai diviem bērniem, kurām laika posmā no šā gada 1. jūlija līdz 30. septembrim noteikts trūcīgas ģimenes statuss, un tajās ir bērni skolas vecumā. Šīm ģimenēm, sākot no 10. augusta līdz 20.oktobrim jāierodas reģistrēties Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā 220.kabinetā. Līdzi jāņem pasi, izziņu par trūcīgas ģimenes statusu un mācību iestādes izziņu 9.klašu beidzējiem.

Ja ģimenei ir tiesības saņemt pabalstu skolas piederumu iegādei akcijā "Skolas soma", bet tā nav iekļauta sarakstā, tad pabalstu jāpieprasa Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā, iesniedzot iesniegumu ne vēlāk kā līdz 30.septembrim.

Šogad jau piekto  gadu arī pirmklasnieku vecāki, kuru bērni uzsāks mācības kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām, varēs saņemt 30 eiro lielu pabalstu mācību līdzekļu iegādei, neatkarīgi no bērna deklarētās dzīvesvietas. Šo pabalstu izmaksa sāksies septembrī, kad būs nokomplektētas visas pirmās klases un skolās apkopoti dati par pirmklasniekiem.  Pirmklasnieku vecāki pirmajā skolas dienā, pavadot savus bērnus uz skolu, aicināti ņemt līdzi arī bankas konta datus, lai varētu skolā aizpildīt iesniegumu pirmklasnieka pabalsta saņemšanai. Pabalstu izmaksai pirmklasniekiem pašvaldības budžetā atvēlēts 25 500 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki