Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

1.decembrī – Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālei 260


atlikušas 250 zīmes


1.decembrī – Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālei 260 (8)

Autors: Ilze Vitāle, LELB Liepājas bīskapa sekretāre – biroja vadītāja
Pirmdienā, 26. novembrī, 2018 | BIRKAS: Sv. Trīsvienības katedrāle , jubileja , Romas dārzs , baznīca , rekonstrukcija
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 1.decembrī, pulksten 11 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ikviens ir aicināts kopīgi svinēt dievnama 260 gadu jubilejas dievkalpojumu.

Dievkalpojumu vadīs LELB Liepājas bīskaps H.M.Jensons kopā ar prāvestu A.Jaunskalži un dekānu P.Kalku. Dievkalpojumu muzikāli pavadīs ērģelniece Maija Zaķis,  Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes schola un pieaicinātie mūziķi Ievas Tālbergas vadībā, un Ogres luterāņu draudzes koris Alvja Bērziņa vadībā.

Dievkalpojumā tiks iesvētīts pārvietojamais altāris. Tā ir Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona izlolota un, pateicoties draudžu un privātpersonu ziedojumiem, šogad sveicot bīskapu 50 gadu jubilejā, īstenota iecere. Bīskaps Hanss Martins Jensons: "Lai gan Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālei ir 260 gadi, parasti saku, ka tā ir viena no Eiropas jaunākajām luterāņu katedrālēm, jo, tikai pirms 10 gadiem šī baznīca kļuva par katedrāli, un, es nezinu, kur vēl Eiropā pēdējā laikā būtu izveidojusies jauna diecēze ar skaidru diecēzes centru - katedrāli. Aizvadītajā gadu mijā mani uzrunāja doma par to, cik gan svētīgi, ka Latvijā, Liepājas diecēzē ir tik daudz altāru. Sakārtota altāra vieta, kur godāt Dievu un pulcēt cilvēkus svētumā un glītumā ir par svētību mums pašiem un Latvijai. Gan Latvijas simtgadē, gan katedrāles 260. gadadienā vēlējos papildināt Svētās Trīsvienības katedrāles altāra vietu ar pārvietojamu altāri."

Pārvietojamā altāra nepieciešamība izaugusi līdz ar dievnama funkcijas maiņu – baznīca ir kļuvusi par katedrāli un tādējādi par pulcēšanās vietu diecēzes garīdzniekiem un draudzēm. Attiecīgi ir pieaudzis kalpojošo garīdznieku skaits altāra daļā. Pārvietojamā altāra novietojums tuvāk draudzei un kalpojošā garīdznieka seja vērsta pret draudzi, ļauj būt draudzes locekļiem tuvāk un svinēt dievkalpojumus vienotāk. Dievgalda altāra novietojums prezbitērija vidū akcentēs evaņģēlija vēsti "Kristus ir mūsu vidū".

Altāra konceptuālais redzējums tapis, pateicoties arhitektei Helēnai Dekantei,  izpildījums – SIA "Atjauno" un Armandam Teterim, altāra sega un altāra sētiņas podesta apdare – Harinai Brūklenei.

Senais dievnams ir viena no iespaidīgākajām vēsturiskajām celtnēm Liepājā, tā tornis ir dominante pilsētas ainavā. Katedrāle ir izcils vēlīnā baroka laikmeta arhitektūras paraugs, kam nav līdzinieka Latvijas sakrālajā mantojumā. 1742.gada 19.jūlijā ielikts baznīcas pamatakmens un dievnams nosaukts Svētās Trīsvienības vārdā. Būvdarbi pabeigti un dievnams svinīgi iesvētīts 1758.gada 5.decembrī.

1.decembrī pēcpusdienā Romas dārzā notiks Liepājas pilsētas domes Reliģisko lietu komisijas organizētais Adventa ieskaņas pasākums. Ik gadu Liepājas sirdi - Rožu laukumu rotā krāšņs Adventa vainags ar četrām svecēm. Pirmās sveces iedegšana liecina par Kristus dzimšanas dienas tuvošanos un svētku gaidīšanas laika sākumu. Kopā ar pilsētas viesiem iedegsim pirmo sveci Adventa vainagā piedaloties koncertā, ieklausoties labajā vēstī un ik katrs izgatavosim sev ziemassvētku rotājumu. Uz radošajām darbnīcām visi laipni aicināti no pulksten 16, bet koncerts sāksies pulksten 17.

Pulksten 18 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē bīskaps H.M.Jensons vadīs Jaunā Baznīcas gada iesākšanas svētbrīdi.
 


Sludinājums

S.K.
17:51 | 26/11/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Visu cieņu tiem cilvēkiem, kas paveikuši lielus darbus lai dievnams atdzimtu, bet nu pēc katedrāles tā bildē nekādi neizskatās.

Jo
19:24 | 27/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tā ir vācu baznīca nevis katedrāle.

Zanda
18:11 | 26/11/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Daudz laimes! Kad sataisīs apmetumu būs ļoti skaista baznīca. Iekšā viss zeltā! Jauki!

m
19:23 | 26/11/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Atkal jāziedo?

...
20:11 | 26/11/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Nē!ja tas tevi nomierina!!!

!!!
14:31 | 27/11/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Labāk saziedot jaunai mazmājiņai,lai izskatas pēc Eiropas nevis krievu sādžas...

jauni laiki - jauni tikumi (un likumi)
10:01 | 29/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nav pārāk daudzfunkcionāla tā katedrāle? Bezmaz kā bijušā partijas mājas zāle -konferenču zāle, izstāžu zāle, koncertzāle, naktsatrakciju zāle, tirgotava... Bet, ja jau reliģisku lietu komitejas ir partiju paspārnē (varbūt otrādi - partijas reliģisku lietu komiteju paspārnē?), nav jau ko brīnīties. Bez Dieva ziņas jau ne mats no galvas nenokrītot - arī partiju un garīdzniecības apvienošanās.

EllinasFinances@gmail.com
09:36 | 11/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki