Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

2.vidusskolas jaunieši paudīs savu viedokli Eiropā


atlikušas 250 zīmes


2.vidusskolas jaunieši paudīs savu viedokli Eiropā

Trešdienā, 19. februārī, 2014 | BIRKAS: 2.vidusskola , ES
Izdrukāt Ziņot

Trīs skolēni no Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas kopā ar skolotāju pārstāvēs visas Latvijas jauniešus Briselē, pasākumā "Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi".

"Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi" (Your Europe, Your Say) notiks no 26. līdz 28.martam. Saistībā ar vizītes sagatavošanu 2014.gada 24.februārī viņu skolā viesosies Armands Krauze, viens no Latvijas pārstāvjiem Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā (EESK), kas ir Eiropas Savienības padomdevēja iestāde.

Pasākumā "Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi" tiek imitēts EESK locekļu darbs. Šis pasākums tiek rīkots jau piekto gadu pēc kārtas, un tajā piedalās skolēni no 28 skolām, kas ir izvēlētas no ES 28 dalībvalstu 700 mācību iestādēm, kuras pieteica savu kandidatūru; tātad katru dalībvalsti pārstāv viena skola. Šajā neparastajā sesijā ap simts skolēnu, kuri pārstāv ES jauniešus, diskutēs un spriedīs, lai nonāktu pie konsensa par jauniešiem vissvarīgākajām prioritātēm 2014. gada maija Eiropas Parlamenta vēlēšanu kontekstā. Skolēni varēs arī tikties ar EESK priekšsēdētāju un Eiropas Savienības augstākajām amatpersonām.

Sagatavošanas posmā daži EESK locekļi apmeklēs skolas, kas piedalās pasākumā.

Apmeklējot vidusskolu, EESK III grupas (Dažādu interešu grupa) loceklis, Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze tiksies ar skolēniem, lai viņiem palīdzētu sagatavoties šim pasākumam. Viņš atbildēs uz jautājumiem, kā arī iepazīstinās ar EESK uzdevumiem un darbību. Viņš skolēniem paskaidros, kā tiek risinātas sarunas un veidotas koalīcijas, un pastāstīs par dažiem paņēmieniem, kā iegūt sabiedroto atbalstu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki