Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

75 gadu jubileju svin aktieris Gunārs Kugrēns


atlikušas 250 zīmes


75 gadu jubileju svin aktieris Gunārs Kugrēns (1)

Trešdienā, 06. augustā, 2014 | BIRKAS: grāmata liepājnieki , Gunārs Kugrēns , teātris , Dzimtsarakstu nodaļa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, šodien 75 gadu jubileju svin ilggadējs Liepājas teātra aktieris un laulību ceremoniju vadītājs Gunārs Kugrēns.

Aktieris Gunārs Kugrēns dzimis 1939.gada 6.augustā Bauskā Latvijas armijas virsnieka, vēlāk režisora Raimonda Kugrēna un aktrises, režisores Veltas Kugrēnas ģimenē. Māsa Lāsma Kugrēna. 1957.gadā absolvējis Bauskas 1.vidusskolu. Mācījies Ventspils Mūzikas skolā, Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē (1959–1963), pēc kuras beigšanas Liepājas teātrī līdz 1998.gadam.

Lomas Liepājas teātrī: Salenieks A.Griguļa "Savu lodi nedzird", 1965.; Azizs M.Baidžijeva "Divkauja", 1968.; Otavio K.Goldoni "Melis", 1969.; Vīskrelis R.Blaumaņa "Ugunī", 1972.; Pindaks "Skroderdienās Silmačos" 1993.; un citas. Koncertuzveduma "Desmit kungi no Liepājas teātra" dalībnieks (1991.). Ilgus gadus runā dzeju Dzimtsarakstu birojā laulību ceremonijās.

Kugrēns: "Dzīve ir kā mūžīgais svārsts, vai – vēl precīzāk, kā šūpoles. Te tu esi augšā, te lejā, bet šūpoles nulles punktā neapstājas (ja apstāsies, tad viss beidzies), tās ceļas atkal augšā. Bet, cik augstu uzšūposies, tas atkarīgs no tevis paša."


Sludinājums

liepajnieks
18:17 | 07/08/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vai tad neviens neatceras Gunāru Kugrēnu, ka nav neviens komentārs? No Viņa nāca tāda fascinējoša nots, ar dziļu pietāti pret mākslu un sirsnība! Paldies, Gunār, par liepājniekiem atdoto dvēseli un sirsnību no skatuves!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki