Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

7.novembrī sākas svētku pabalstu izmaksa politiski represētajiem


atlikušas 250 zīmes


7.novembrī sākas svētku pabalstu izmaksa politiski represētajiem

Trešdienā, 07. novembrī, 2018 | BIRKAS: sociālais dienests , represētie , 18.novembris
Izdrukāt Ziņot

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Liepājas pašvaldība visām politiski represētajām personām izmaksās svētku pabalstu 50 eiro apmērā.

Pabalstus politiskie represētie var saņemt no šodienas, 7. novembra jebkurā no A/s "Norvik banka" Liepājas filiālēm, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Politiski represētie, kuru dzīvesvieta deklarēta Liepājā, pašvaldības piešķirto svētku pabalstu varēs saņemt no 7. novembra jebkurā no A/s "Norvik banka" Liepājas filiālēm, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pabalsta apmērs kopš 2017.gada ir 50 eiro. Liepājā ir aptuveni 440 personas, kuras ir tiesīgas saņemt šo pabalstu.

Represētie, kuri veselības stāvokļa dēļ paši nevar aiziet uz banku, tika aicināti līdz 26. oktobrim ar aprūpētāju vai pilnvaroto personu palīdzību vērsties ar iesniegumu Sociālajā dienestā par pabalsta piegādi dzīvesvietā. Pabalstus dzīvesvietā piegādās 8. novembrī.

Ja persona nav iekļauta sarakstā, tad pabalstu var pieprasīt, arī vēršoties Sociālajā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā un iesniedzot pabalsta saņemšanai nepieciešamos dokumentus līdz šā gada 10. decembrim.

Arī no Latvijas valdības par godu Latvijas valsts 100. gadadienai politiski represētām personām  un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem piešķirts 100 eiro liels vienreizējais atbalsts. To  izmaksās Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra novembrī kopā ar pensiju. Atbalsts piešķirts tām politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kuriem statuss ir piešķirts un Iedzīvotāju reģistrā ir aktīvs līdz 2018. gada 30. septembrim un kuru dzīves vietas adrese ir deklarēta vai reģistrēta Latvijā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki