Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina atsaukties Černobiļas AES seku likvidētājus


atlikušas 250 zīmes


Aicina atsaukties Černobiļas AES seku likvidētājus

Pirmdienā, 13. februārī, 2017 | BIRKAS: Černobiļa , Iekšlietu ministrija , muzejs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no meduza.io

Iekšlietu  ministrija aicina atsaukties Latvijas iedzīvotājus, kuri piedalījušies Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas darbos, lai saņemtu piemiņas zīmes.

Aktivitātes mērķis ir godināt cilvēkus, kuri piedalījās Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā, ziedojot savu veselību un pat dzīvību, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

“Ar šo piemiņas zīmi mēs vēlamies pateikties cilvēkiem, kuri bijuši iesaistīti šīs starptautiskās katastrofas seku likvidēšanā. Piemiņas zīme ir valsts pateicība, un pēc sarunām ar cilvēkiem redzam, ka viņi atzinīgi novērtē šādas piemiņas zīmes saņemšanas iespēju,” stāsta Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Gunta Skrebele.

Saskaņā ar “Valsts apbalvojumu likumu” piemiņas zīmes tiek pasniegtas tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Černobiļas avārijas seku likvidēšanas darbos un kuriem ir izsniegta  VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecība (zilā krāsā).

Liepājas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Černobiļas avārijas seku likvidēšanas darbos un kuri vēlas saņemt piemiņas zīmi, ir jāierodas Liepājas muzeja ekspozīcijas “Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 ceturtdienās un piektdienās no 9 līdz 17 līdz šā gada 24.martam, līdzi ņemot avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecību, lai aizpildītu iesniegumu.

Gadījumā, ja apbalvojamā persona ir mirusi, piemiņas zīmi var saņemt tās laulātais vai bērni, bet, ja tādu nav − brāļi vai māsas. Radiniekiem jāņem līdzi radniecību apliecinošus dokumentus: laulības apliecība vai dzimšanas apliecība; dokumentu kopijas būs jāpievieno iesniegumam.

Detalizētāku informācija par piemiņas zīmēm var saņemt, zvanot pa tālruni 63420274.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki