Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina iedzīvotājus iesaistīties svētku programmas veidošanā


atlikušas 250 zīmes


Aicina iedzīvotājus iesaistīties svētku programmas veidošanā (1)

Trešdienā, 16. maijā, 2018 | BIRKAS: koncerts , Kultūras pārvalde , Latvijai 100
Izdrukāt Ziņot

Gatavojoties valsts simtgades svinībām 18. novembrī, Kultūras pārvalde aicina iedzīvotājus iesaistīties svētku programmas veidošanā, balsojot par Liepājas komponistu radītajām dziesmām.

Svētku dižkoncertā par godu Latvijas republikas proklamēšanas 100. gadadienai norisināsies ar Latvijā populāru mūziķu uzstāšanos un daudzveidīgu muzikālo sastāvu, svinīgām uzrunām un krāšņu uguņošanu, kuras muzikālo kompozīciju radīs komponists Jānis Lūsēns, informē Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Dita Dzene.

Koncerta programmu veidos populārās mūzikas Liepājas komponistu dziesmas (komponisti Imants Kalniņš, Juris Pavītols, Zigmārs Liepiņš, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Freimanis, Ainars Virga, Marats Ogļezņevs un Jānis Strazds). Savukārt Latviešu tautas dziesmām, īpaši šim koncertam tiks veidotas jaunas aranžijas.

Lai ikvienam būtu iespēja kļūt daļai no svētku dižkoncerta, koncertprogrammas veidošanā aicināti iesaistīties arī iedzīvotāji – no 15. maija līdz 3. jūnijam balsojot par savām mīļākajām dziesmām www.liepaja.lv/liepajas-dziesmas/.

Svētku režisors ir Valdis Pavlovskis, video un gaismu mākslinieks Egils Kupčs – pasākuma koncepcijas iecerē ir iekļautas 3 stihijas – ūdens, zeme un debess, kas scenogrāfijā tiks atainotas trīs līmeņos. Veidojot gaismu režiju, video instalācijas un specefektus, tiks akcentēta arī koncertzāle “Lielais dzintars” kā Latvijas valsts simtgades celtne un mūsdienu kultūras epicentrs.


Sludinājums

tā jau domāju
10:52 | 17/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nevarētu, lūdzu, šito visu pop(siku), rok(siku), regej(siku) vietā vismaz Vaska ``Gadalaikus``? Un nečakarēt tautas dziesmas? Ja Latvija ir svinīgi ko pelnījusi savā dzimšanas dienā, tad vienīgi klasiku (arī t. dziesmu kā klasisku, nevis pielāgotu vispārējam 21. gs. lētumam). Iztrimpelējušies jau esam ar saviem nemitīgajiem izaicinājumiem un līdz ģībonim iztrimpelēsimies vēl līdz 18. novembrim. Vēl tikai tā pietrūka, lai arī tajā dienā trimpelētos (kā jau Liepiņam ar svītu reiz izdevās notrimpelēt (noplaģiatēt) Latvijas himnu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki