Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina iedzīvotājus savlaicīgi atteikt pierakstu pie ārsta


atlikušas 250 zīmes


Aicina iedzīvotājus savlaicīgi atteikt pierakstu pie ārsta (2)

Ceturtdienā, 12. janvārī, 2017 | BIRKAS: Slimnīca , medicīna
Izdrukāt Ziņot

Lai uzlabotu situāciju pieraksta sistēmā pie ārsta, Liepājas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neierašanās gadījumā atteikt pierakstu veselības aprūpes iestādēs.

Kā liecina statistikas dati, aptuveni 25% iedzīvotāju, kas pierakstījušies pie speciālista, uz vizīti neierodas, tādejādi mākslīgi pagarinot rindu, informē Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Viens no primārajiem iemesliem garajām pierakstu rindām ir ierobežotais valsts finansējuma apjoms veselības aprūpes pakalpojumiem. Pieprasījums neatbilst piedāvājumam un ir sarežģīti saņemt valsts apmaksātu izmeklējumu savlaicīgi, kā rezultātā veidojas garas rindas un bieži vien speciālistu konsultācija ir jāgaida vairākus mēnešus. Lai izvairītos no situācijas, kad gada otrajā pusē kvotas ir beigušās pilnībā, piemēram, Liepājas Reģionālajā slimnīcā kvotas ir sadalītas vienlīdzīgi visa gada garumā, un pieraksti pie ārstiem tiek veidoti tikai mēnesi uz priekšu.

Tomēr bieži vien rindas tiek pagarinātas mākslīgi, jo daudzi pie ārstiem pierakstījušies iedzīvotāji uz vizīti nemaz neierodas. Liepājas pašvaldība ir analizējusi datus pilsētas veselības aprūpes iestādēs un secinājusi, ka pastāvot šādai sistēmai Liepājas Reģionālajā slimnīcā, pie ārsta neatnākušo pacientu procentuālais skaits svārstās no 20% – 25%. Tātad katrs ceturtais vai piektais apmeklētājs pie ārsta tā arī neierodas, tādējādi pagarinot rindas un atņemot iespēju pie ārsta tikt kādam citam. Slimnīcās, kurās pieraksti tiek veidoti uz garāku laika periodu, piemēram, gadu, šis skaitlis sasniedz pat 30%. Līdz ar to pašvaldība aicina iedzīvotājus būs atbildīgiem un atteikt pierakstu pie ārsta, ja uz vizīti tomēr ierasties nav iespējams.

Veselības aprūpes iestādēs strādājošie speciālisti arī atzīst, ka bieži vien pacients, vēlēdamies tikt pie ārsta pēc iespējas ātrāk, pierakstās uz izmeklējumiem vairākās vietās un neatsaka tās vietas, uz kurām tomēr nedodas. Tāpat cilvēkiem būtu jābūt apzinīgiem, izvērtējot nepieciešamību izmeklējumus veikt, lai pakalpojumu varētu saņemt tie, kam tas patiešām ir akūti nepieciešami diagnozes vai ārstēšanas procesa noteikšanai.

Liepājas pašvaldība izsaka aicinājumu pacientiem izmantot e-pieraksta iespējas. Ja iedzīvotājam nav izdevies pierakstīties pie ārsta telefoniski vai klātienē, e-pieraksts kalpo kā papildus opcija pieraksta iegūšanai pie ārsta. Ja kāds no pacientiem, kurš pierakstījies pie ārsta, savu pierakstu atceļ vai atsaka, tad šī vieta rindas kārtībā tiek piedāvāta e-pieraksta rindā esošajiem iedzīvotājiem.


Sludinājums

un atkal
23:05 | 12/01/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Visvienkāršāk vainu novelt uz citiem'- uz pacientiem. Ja sistēma izveidota tāda, ka pieraksts ir uz gadu, tad jāmeklē vainīgais pacients??? Pa to laiku jau pacients ir jau vai nu nolicis karoti, aizmirsis, ka pierakstījies vai varbūt Pats Dievs atpestījis no slimības. Arī pie ģimenes ārsta tas pats. Ja uzrodas augsta temperatūra, kaut kas ar klepiem vai kakliem vai kā - kamēr sagaidi dienu, kad pieņems, ir jau viss pārgājis. Ar bezrecepšu līdzekļiem. Kaut kā jau sev jāpalīdz. Bet ne viens vien tā iedzīvojas hroniskās kaitēs.

Es
04:35 | 13/01/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Vai slimnīca pierakstu sistēmu menedžerē? Man ne reizi nav atgādināts, ka ir jāierodas uz vizīti. Tā kā secinājums - darba efektivitāte valsts iestādēs ir ... Kāpēc zobārsti atgādina un pārjautā? (Naudu skaita)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki