Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina uz onkoloģisko slimību profilaksei veltītu dienu


atlikušas 250 zīmes


Aicina uz onkoloģisko slimību profilaksei veltītu dienu

Ceturtdienā, 18. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Kurzeme , veselības aprūpe , ES
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Lai veicinātu iedzīvotāju veselību un zināšanas onkoloģisko slimību profilaksē, iedzīvotāji  aicināti uz onkoloģisko slimību profilakses dienu "Vēzim nē" 27.oktobrī tirdzniecības namā "Kurzeme".

Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja noklausīties speciālistu ieteikumus veselības veicināšanai un piedalīties uztura meistarklasēs, savukārt sievietēm būs iespēja apgūt arī krūšu pašpārbaudi. Īpašu muzikālu sveicienu visiem sniegs postfolka grupa "Saule i tuvāk", informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Pasākuma aktivitātes paredzētas no pulksten 11 līdz 15 un tās notiks vairākos TN "Kurzeme" stāvos. 1.stāvā norisināsies speciālistu lekcijas, 2. stāvā būs iespēja apgūt krūšu pašpārbaudi, savukārt 4. stāvā notiks uztura meistarklases. Ar precīzu pasākuma programmu, lektoriem un saturu var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv.  

Sarunās ar speciālistiem varēs uzzināt ne vien krūts vēža, bet arī onkoloģisko slimību profilakses un diagnostikas iespējas kopumā. Kā zināms, stress ir viens no vispārzināmiem faktoriem, kas veicina dažādas saslimšanas, tāpēc kopīgi tiks apgūtas arī dažādas stresa vadības tehnikas. Ar savu pieredzi dalīsies divas krūts vēža pacientes.

Krūšu pašpārbaudes punktā speciālista vadībā būs iespēja apgūt krūšu pašpārbaudes tehniku, lai varētu to pielietot ikdienā kā profilaktisku ikmēneša krūšu veselības rituālu. Uztura meistarklasēs būs iespēja uzzināt par veselīga uztura pamatprincipiem un apgūt jaunas, veselīgas receptes, ko ieviest ikdienas ēdienkartē. Lielu daļu saslimšanu ar vēzi izraisa nepareizs dzīvesveids, nepiemēroti darba apstākļi un uzturs, tāpēc pasākuma laikā klātesošie saņems informāciju, kā šīs saslimšanas novērst.

Uztura meistarklases vadīs uztura speciālistes Linda Rocēna un Madara Nebote, par krūts vēža riska faktoriem un profilaksi stāstīs ginekologs Armands Treimanis, krūšu pašpārbaudes punktu vadīs onkoloģiskās aprūpes māsa Solvita Rubene, par onkoloģisko slimību profilakses iespējām vēstīs onkoloģiskās aprūpes māsa Rigonda Kalna, savukārt par stresa ietekmi uz veselību stāstīs geštaltterapeite Elīna Zelčāne.

Ņemot vērā, ka uz lekcijām un uztura meistarklasēm ir ierobežots dalībnieku skaits, aicinām tām iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruņa numuru 29 347 998, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošo aktivitāti. Visas aktivitātes pasākuma laikā ir bez maksas.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr. 63404747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki