Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina uz sarunu nākamās audžuģimenes un adoptētājus


atlikušas 250 zīmes


Aicina uz sarunu nākamās audžuģimenes un adoptētājus

Autors: Gunta Jākobsone, Sociālais dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste
Trešdienā, 24. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Brīvības 9 , Guna Krēgere-Medne , ģimeņu atbalsta centrs , audžuģimenes
Izdrukāt Ziņot

3. maijā pulksten 18 Ģimeņu atbalsta centrs "Liepāja" rīko kārtējo sarunu vakaru ģimenēm, kuras apsver iespēju kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Sarunu vakari notiek kopš šā gada janvāra katra mēneša pirmajā piektdienā.

Uz sarunu vakariem var nākt visi, kam radusies interese par audžuģimenes izveidi vai kļūšanu par aizbildni, jo pieredze rāda, ka no intereses līdz reālai darbībai paiet 2,5 – 3 gadi. Cilvēkiem ir ļoti daudz jautājumu, kurus nav tik viegli uzdot, tādēļ tiek rīkoti šie sarunu vakari, uzsver centra vadītāja Guna Krēgere – Medne.  

Sarunu vakarā piedalās arī pieredzējušas audžuģimenes, tiek sniegta informācija par dažādiem aprūpes veidiem, atbalsta sistēmu audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem, viesģimenēm.

Pasākumā tiek runāts par apmācības iespējām Liepājā, lai kļūtu par audžuģimeni, par to, kā notiek pats process. Tiek apspriesti dažādi jautājumi, kas cilvēkiem rada bažas, piemēram, par bioloģiskajiem vecākiem, atbalsta sistēmu, finansiālo pusi, u.c. Reizēm cilvēki ir kautrīgi un publiski nevēlas runāt, tādēļ tiek piedāvāta arī iespēja nākt aprunāties individuāli.

Sarunu vakari plānoti katra mēneša pirmajā piektdienā. Vēlama iepriekšējā pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29110236.

6. aprīlī ģimeņu atbalsta centrā sākusies arī apmācība adoptētājiem un topošajām audžuģimenēm. Apmācību grupas tagad ar valsts finansējumu iespējams organizēt pēc vajadzības – ja ir vajadzīgais skaits interesentu. Adoptētāji un topošās audžuģimenes centrā var veikt arī bezmaksas psiholoģisko izpēti.

Centrā regulāri darbojas astoņas atbalsta grupas audžuģimenēm aizbildņiem un adoptētājiem psihologa vadībā. Atbalsta grupa – tā ir iespēja speciālista vadībā pārrunāt dažādas situācijas, dalīties pieredzē – gan problēmu risināšanā, gan arī par patīkamiem mirkļiem. Tas palīdz jaunajiem iesaistīties un apmainīties pieredzē.

Ārpusģimenes atbalsta centrs sniedz atbalstu audžuģimenēm, specializētām audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem un viesģimenēm, nodrošinot pēc iespējas ģimeniskai videi pietuvinātu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem, kuri tiek šķirti no ģimenes. Atbalsta centrs nodrošina psihologa konsultācijas un atbalsta grupas adoptētājiem, aizbildņiem un viesģimenēm, kā arī potenciālo adoptētāju un audžuģimeņu apmācības.

Audžuģimenēs ievietotajiem bērniem pieejami dažādi speciālisti – speciālā pedagoga, logopēda, Montesori pedagoga u.c. Psihoterapijas speciālisti strādā ar dažādām metodēm – smilšu terapiju, ģimenes terapiju u.c. Arī vacākiem pieejamas psihoterapeita konsultācijas.

Atbalsta centrs atrodas Jaunliepājā, Brīvības iela 9, informatīvais tālrunis: 62005082, e-pasts: centrsliepaja@agentura.lv. Centra vadītāja: Guna Krēgere-Medne, tālr. 29110236,guna.kregere-medne@agentura.lv


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki