Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina ziedot tēju trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam


atlikušas 250 zīmes


Aicina ziedot tēju trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam (5)

Trešdienā, 14. novembrī, 2018 | BIRKAS: labdarība , Mego , Baata , Paēdušai Latvijai
Izdrukāt Ziņot

Valstī ir ap 23 tūkstošiem personu, kas finansiālās situācijas dēļ nevar atļauties pilnvērtīgu maltīti ik dienu. Ziemas periods ir visgrūtākais, jo palielinās izdevumi par komunālajiem maksājumiem.

Tamdēļ vēl jo grūtāk ir pagatavot siltu ēdienu vai tēju, kas palīdzētu  sasildīties drēgnajos vakaros un pārvarēt ziemas saaukstēšanos. Lai šoziem atbalstītu šīs ģimenes, Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" kopā ar "Lipton" aicina ikvienu iedzīvotāju veselu mēnesi – no 12.novembra līdz 10.decembrim – veikalos "Mego" ziedot tēju. Kampaņā "Dāvā tasi siltuma Latvijas ģimenēm" saziedotās tējas tiks pievienotas pārtikas pakām, kas tiks izdalītas ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar īpašām vajadzībām. Liepājā veikals "Mego" atrodas tirdzniecības centrā "Baata", Klaipēdas ielā 104C.

"Lipton" dati liecina, ka gandrīz 85% iedzīvotāju ikdienas uzturā lieto tēju. Karstais dzēriens tiek cienīts visās vecuma grupās – gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo un pensionāru vidū un tējas patēriņš īpaši pieaug, aukstajai sezonai sākoties. Neraugoties uz tējas nozīmi cilvēku ikdienā, tā šobrīd nav iekļauta standarta pārtikas pakās, ko "Paēdušai Latvijai" dala iedzīvotājiem.

"Mēs ikdienā saskaramies ar cilvēkiem no dažādām sociālām vidēm, taču viņus visus vieno kas kopīgs - tiem ir nepieciešams atbalsts. Ziema ir grūts periods visiem, jo īpaši ģimenēm un personām ar zemiem ienākumiem un trūcīgiem dzīves apstākļiem. Viņiem līdzcilvēku palīdzība ir nepieciešama visvairāk. Tik ikdienišķa lieta kā tēja, var sniegt būtisku palīdzību aukstajā gada laikā, sniedzot siltumu un pozitīvas emocijas," stāsta "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Tējai piemīt daudz dažādu, ķermenim nepieciešamo vielu un labvēlīgo īpašību, tādēļ tās regulāra lietošana rudens un ziemas mēnešos ir īpaši vēlama, jo tad palielinās risks saaukstēties un saslimt ar vīrusu slimībām. "Paēdušai Latvijai" pieejamie dati liecina, ka šobrīd cilvēki, kas saņem pārtikas pakas, tēju cenšas iegādāties veikalā, taču ziemas periodā, kad pieaug dažādas citas sadzīviskas izmaksas, to izdarīt kļūst aizvien grūtāk, īpaši ģimenēm ar bērniem.

Lai palīdzētu trūkumā nonākušajām ģimenēm un dāvātu tām iespēju pavadīt garos ziemas vakarus kopā pie tējas tases, "Paēdušai Latvijai" kopā ar "Lipton" aicina iegādāties jebkuru tēju un ziedot to īpašās ziedojumu kastēs "Mego" veikalos visā Latvijā. "Lipton" ziedotās tējas nogādās "Paēdušai Latvijai", kur tās tiks pievienotas Iedzīvotāju saziedotajām pārtikas pakām. Par katru ziedoto "Lipton" tējas paciņu, "Lipton" pievienos vēl vienu paciņu papildus, lai tādējādi nodrošinātu, ka pēc iespējas vairāk pārtikas pakās tiktu pievienota tēja.   

Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" ik gadu sniedz palīdzību aptuveni 23 000 trūkumā nonākušu personu. "Paēdušai Latvijai" pārtikas pakas  tiek komplektētas no ražotāju, pārstrādātāju, tirgotāju un iedzīvotāju ziedotajiem pārtikas produktiem. Tās tiek dalītas iedzīvotājiem visā Latvijā sadarbībā ar vietējām labdarības organizācijām un pašvaldību sociālajiem dienestiem. Līdz šim brīdim tēja nav tikusi iekļauta izsniedzamo produktu sarakstā, taču ziemas periodā šo produktu cilvēki novērtē vairāk nekā jebkurā citā gadalaikā. Lai aktualizētu silto dzērienu nozīmi gada aukstajā sezonā un tā labvēlīgo ietekmi uz cilvēku pašsajūtu, "Lipton" sadarbībā ar "Paēdušai Latvijai" un "Mego" aicina iedzīvotājus piedalīties kampaņā "Dāvā tasi siltuma Latvijas ģimenēm". Tās laikā iedzīvotāji ir aicināti iegādāties jebkuru tēju un atstāt to ziedojumu kastēs veikalos "Mego" visā Latvijā. "Lipton" saziedoto tēju no veikaliem nogādās "Paēdušai Latvijai" reģionālajos izdales punktos visā Latvijā. Par katru ziedoto "Lipton" tējas paciņu, "Lipton" pievienos vēl vienu paciņu papildus.  

Kampaņa norisinās no 12. novembra līdz 10. decembrim veikalos "Mego" visā Latvijā. Papildu informācija: www.paedusailatvijai.lv un www.lipton.lv. Kampaņas iniciators ir "Lipton", galvenais partneris "Paēdušai Latvijai" un "Mego".

Par Latvijas Samariešu apvienību
Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.


Sludinājums

jāraud
14:16 | 14/11/18
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Kāds paradokss - naudu šaujam gaisā, krāšņojot debesis ar raķetēm, bet tanī pašā laikā jāstaigā ar ubaga tarbu, lai palīdzētu ar tēju pārlaist ziemu tūkstošiem Latvijas nabagu...

xt to jāraud
16:09 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

9 maijā arī naudu izšauj gaisā un notrallina dziedot romances un slavinot Krieviju, bet tad gan nevienam pat prātā neienāk, ko pārmest pasākuma organizatoriem un nosaukt to par paradoksu.....

virsnieka sieva
18:37 | 14/11/18
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

9. maijā šauj gaisā tiem, kam ir dubultās pensijas un dubultā dzīve Latvijā. Viņi varbūt var atļauties.

Cigarete
18:04 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Cik maksā cigarešu paciņa , kuru vienā dienā izkūpina gaisā ? Vai alus bundžas u.t.t.?Ļoti vēlētos satikt vaigu vaigā kārtīgas dzīves veida dzīvotāju N A B A G U !

papirosa
18:35 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Loģiski domājot, jāsecina, ka neba tiem, kas var atļauties pīpēt un vēl alu, domātas tās tējas paciņas.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki