Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicinās ekspertus noteikt, kā celt pilsētas izglītības kvalitāti


atlikušas 250 zīmes


Aicinās ekspertus noteikt, kā celt pilsētas izglītības kvalitāti (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 16. aprīlī, 2019 | BIRKAS: ekspertīze , Dome , izglītība
Izdrukāt Ziņot

"Grozot" pilsētas šā gada budžetu, deputāti apstiprināja arī 20 000 eiro lielu summu izglītības ekspertu algošanai.  Kādu uzdevumu pašvaldība devusi šiem ekspertiem?

Šādu jautājumu portāls irliepaja.lv uzdeva domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim. Atbildē, ko sagatavojusi domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda, teikts:

"Šobrīd vēl pavisam īsi varu komentēt pētījuma būtību, bet, domāju, ka pavisam drīz varēsim sniegt arī plašāku komentāru, ko pētījums ietvers, kas būs piesaistītie eksperti un kā norisināsies pētījums.

Lai būtu iespējams nonākt pie secinājuma, kas ir tās lietas un apstākļi, kā sekmēt pilsētas kopējo izglītības kvalitātes paaugstināšanos, sākotnēji nepieciešams izvērtēt esošo situāciju un izglītības vidi skolās.

Tas arī būs piesaistīto ekspertu virsuzdevums. Pētījumu paredzēts īstenot ilgākā laika termiņā, vērtējot atsevišķas klašu grupas un iekļaujot tos vecumposmus, kuros ir raksturīgas būtiskas pārmaiņas mācību procesā, piemēram, pāreja no sākumskolas uz pamatskolu.

Šobrīd ir uzrunāti vairāki izglītības jomas eksperti ar mērķi izvēlēties piemērotāko pētījuma īstenotāju. Eksperts tiks izvēlēts tuvākajā laikā, vienlaikus izstrādājot arī precīzus pētījuma uzdevumus."

Mēra padomniece pagaidām nevarēja arī pateikt, vai tiks piesaistīts viens eksperts vai arī tie varētu būt vairāki cilvēki.

Sludinājums

Kosmoss
07:43 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Naudu prasa un iebudžetē, nemaz nezinot kam. Nenopietni.

Skola
08:11 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Haha! Nezina, ko un kam prasī, bet zina, ko tas maksās.

Ieva
08:29 | 16/04/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Nav jābūt pētniekam ,lai saprastu,ka esošā Liepājas izglītības sistēma ir zemā līmenī. Un tas ir tāpēc,ka izglītības jomai netiek atvēlēts atbilstošs fiansējums. Tik ļoti vienkārši tas ir. Pie kam, finansējuma izlietojums ir neefektīvs un haotisks.

Jeblonskis
11:32 | 16/04/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Finansējums? Tu gadijumā neesi pie siles?

izgl
09:53 | 16/04/19
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

25 gadus notiek izglītības reforma- katrs jauns ministrs grib sevi iemūžiināt vēsturē, bet nekas nemainās! Gala tām reformām nav nekāda. Bērni ir tā kā izmēģinājuma trusīši( lai man piedod ar tādu salīdzinājumu). Vispirms būtu jaīzmēģina kādā konkrētā skolā savas idejas un tad ievest visā sistēmā.Piesaistot ekspertus Vilnīša kungs pazemo liecina, ka neuzticās Liepājas skolotiājie, ka tiem nav nekādu zināšanu par stāvoklisizglītībā pilsētā un t.t. Būtu jāmeklē ekspertuss savā vidē. nesaprotu, kāpēc no malas zinās labāk kas kur un ko.Ieradīsies šeit eksperts un veiks savus secinājumus pamatojoties uz ko? Es piedāvātu šadu ekspertu grupu no pašmāju skolotājiem, iesaistot pat tos, kuri jau pensijā, bet kuri seko tam kas notiek ar izglītības sistēmu. Kaut gan jaatzīstās, ka sistēmas izglītībā nav jau sen! Vinīem būtu ko teikt!

Muša
11:31 | 16/04/19
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Bez ekspertiem nekādas skaidrības nebūs, no malas labāk redzams

planprāts
11:13 | 16/04/19
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Varbut atlaist pensijā beidzot tās vecās klockas universitātē.Un krieveni kas Ārpus darba izliekas veikalā ka LATVISKI NESAPROT . Kas lekcijas lasa no krievu laiku 5 kapeiku kladēm .Studenti aiz šausmām sirmo

Vilnītim
11:25 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Varbūt vajag pievērsties paša noteiktajām prioritātēm, nevis noņemties ar pensionāriem un vienu graustu?

Jeblonskis
11:36 | 16/04/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Nav vajadzīgi nekādi eksperti, vajag panākt ka skolotājam nedrīkst būt IQ zem 120.
Un izbeigt mācīt Izglītības ministrijas tuftu!
Jobanie Bila sūkātāji. Informātikas stundas iedalās 50/50 - debīlisma iedzīšana un Micro$oft reklāma.

Jeblonskis
11:36 | 16/04/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nav vajadzīgi nekādi eksperti, vajag panākt ka skolotājam nedrīkst būt IQ zem 120.
Un izbeigt mācīt Izglītības ministrijas tuftu!
Jobanie Bila sūkātāji. Informātikas stundas iedalās 50/50 - debīlisma iedzīšana un Micro$oft reklāma.

Borja
12:01 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Pēc tam arī uzrakstiet , ko nolēma un kā to īsteno.

borjkiņ
21:48 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

"Ko nolēma" būs uz 100 lpp. garš, lasot aizmigsi jau piektajā.
''kā to īsteno'' apmēram tā - visi no augšas līdz apakšai iespringst, iestresojas, uztaisa dažu labu paraugdemonstrējumu, saķeksē izpildīto un atgriežas ierastā orbītā.
Sistēma.
Ja kāds noticējis kompetenču efektivitātei, tā jau ir viņa personiska problēma.

Problēma
23:09 | 16/04/19
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Tā ir ne tikai personiska problēma, bet arī Liepājai hroniska problēma, kurai ir nepieciešams komplekss risinājums, bet, ja pašvaldības vadītājs nezina, ko darīt, un gaida, ka kāds cits viņam pateiks priekšā, kas būtu darāms, tad Liepājā pozitīvas pārmaiņas nenotiks. Padomdevēji atbrauks, saņems naudu un aizbrauks. Neviens par ieteikumiem atbildību neprasīs. Finansējuma izlietojums gan nav haotisks, bet rūpīgi pārdomāts, lai kāds saņemtu labu atalgojumu, bet citam atlīdzības vietā parādītu trīs pirkstu kombināciju.

spalva
20:14 | 19/04/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Galvenais, lai pie teikšanas netiek trakā Matvejeva...tad tik visi celsies 4os no rīta un taisīs mapes un diagrammas par katra skolēna izaugsmi. Par velti, protams. Jo kompetences, tas ir tik superīgi! Un visam jābūt angliski. Un visām metodikām jāpakļaujas angļu valodas mācīšanas metodikai. Un obligāti vajag planšetes, lai bērni visu dienu nosēž pie mirdzošajiem ekrāniem! Ja skolotājs neblato ar darbu planšetē vai mobilajā lietotnē(angliskā, protams), tad taču viņš vispār nav nekāds skolotājs...

smaga nopūta...
10:31 | 20/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jā, jā - galvenais, lai vairāk svešvārdu -papildinātājus par `sabdžektiem` , zināšanas - par `kompetencēm`, pašus skolēnus - par `kidiem`! Varbūt skolotājus par `učiķeļiem`? Vai `tīčēriem`? Un putekļu mēteļus par `plaščiem`? Tik daudz jau ieekspertējuši!!! Vēl vienus 20 000 un - ieekspertēs tā, ka paši eksperti cits citu nesapratīs, kur nu vēl adresāts! Jēzus! Marija!

spalvai
14:03 | 20/04/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

bet skolotāja pati taču ir tiešsaistē:)! Tas nekas, ka stunda atkal nenotiek...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki