Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicinās skolēnus nebūt mežoņiem un neķēpāt sienas


atlikušas 250 zīmes


Aicinās skolēnus nebūt mežoņiem un neķēpāt sienas (2)

Otrdienā, 17. maijā, 2016 | BIRKAS: pašvaldības policija , Dome , grafiti , pilsētvide , huligānisms
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Dome sadarbībā ar Pašvaldības policiju Liepājas skolās jaunnedēļ uzsāks informatīvi izglītojošu kampaņu "Mežoņi dzīvo mežā. Te ir Liepāja!".

Kampaņa notiks, lai pievērstu jauniešu uzmanību pilsētvides ķēpājumu problēmai un veicinātu sapratni, kādas neērtības un zaudējumi tiek radīti iedzīvotājiem, kuru īpašumi tiek apķēpāti, portālu informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Kampaņas ietvaros Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki dosies uz pilsētas skolām, lai 5. un 6. klašu skolēniem saistošā veidā stāstītu par grafiti zīmējumiem, ķēpājumiem un situāciju Liepājā. Tāpat policijas darbinieki ar skolēniem pārrunās, kas pēc viņu domām veicina šādu rīcību un kā mazināt šo jauniešu izpausmes veidu. Viens no sarunu tematiem būs arī par sekām, kas veidojas, apķēpājot kāda privātīpašumu.

"Viena kvadrātmetra attīrīšana no krāsas ķēpājuma mājas īpašniekam maksā vidēji desmit eiro. Bet šo naudu iedzīvotāji varētu ieguldīt savādāk un labāk – pie mājas iekopt jaunu puķu dārziņu, apmaksāt saviem bērniem interešu izglītības pulciņus vai seniori par šo naudu varētu iegādāties sev nepieciešamās zāles. Mūsu mērķis šo tikšanās laikā ar jauniešiem ir iesaistīt viņus diskusijā un rosināt apzināties sekas, kas tiek radītas pat no viena krāsas ķēpājuma jeb "taga" uz cita īpašuma," norāda Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Kampaņas mērķis ir saistošā un uzskatāmā veidā jauniešiem skaidrot un kopīgi diskutēt par ķēpājumu problēmu pilsētvidē. Tāpat tikšanās laikā tiks parādīti arī pozitīvie grafiti piemēri, kā arī skaidrots tīras un sakoptas apkārtējās vides pozitīvais efekts uz sabiedrību kopumā.

Informatīvā kampaņa skolās tiks realizēta divos posmos: pirms mācību gada noslēguma – maijā – un sākoties jaunajam mācību gadam – septembrī.

Lai pieteiktos dalībai informatīvi izglītojošā kampaņā, Liepājas skolām jāzvana Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļai pa tālruni: 634 25 855.

Jau ziņots, ka Liepājas pašvaldība, lai palīdzētu īpašniekiem sakopt savus īpašumus, kuriem tas nav pa spēkam finansiālu vai citu apsvērumu dēļ, vandālisma seku novēršanai 2016.gadā paredzējusi 20 000 eiro finansējumu nepieciešamo materiālu (krāsas, smilšu strūklas vai ķīmiskās tīrīšanas pakalpojuma) iegādei. Viena projekta ietvaros iedzīvotāji var pretendēt uz līdzfinansējumu līdz 100 eiro.

Tāpat pašvaldība ir uzsākusi savu īpašumu attīrīšanu no ķēpājumiem, kā arī aicina arī citas iestādes un uzņēmumus sakopt savus īpašumus.

Portāls jau rakstīja, ka iepirkumā par informatīvi izglītojoša kampaņu jaunu ķēpājumu mazināšanai pilsētvidē uzvarēja uzņēmums "Idea Riga", kas to veiks par 8401 eiro.

 


Sludinājums

Andrīc Bandīc
14:33 | 17/05/16
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Tikpat veiksmīgi varētu "vest pārrunas" ar to noķēpāto sienu.

Tukšgaita
09:08 | 18/05/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Diemžēl -bez panākumiem ! Tikai ķēpātājiem rosinošs pasākums !

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki