Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aizvada pirmo meistarklasi par vedību tradīcijām


atlikušas 250 zīmes


Aizvada pirmo meistarklasi par vedību tradīcijām (2)

Piektdienā, 07. novembrī, 2014 | BIRKAS: LiepU , Atštaukas , Namīns , vedības , Humanitārais institūts
Izdrukāt Ziņot

Folkloras centrā "Namīns" aizvadīta pirmā meistarklase "Vedību tradīcijas senatnē un mūsdienās". Meistarklasi vadīja Ināra Kalnarāja un sieviešu folkloras kopa "Atštaukas".

Kā informē Liepājas Universitātes sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Mikne, meistarklase tika organizēta projekta "Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām" ietvaros.

Folkloras centra "Namīns" telpas piepildīja gandrīz sešdesmit skolēni, studenti un folkloras interesentu, kuriem bija iespēja gūt ieskatu par latviešu vedību tradīcijām un rituāliem. Lai saprotamāk parādītu latviešu vedību tradīcijas un imitētu to rituālus, no dalībnieku vidus tika izvēlēts puisis un meitenes, kuri arī tika apdziedāti, laulāti, mičoti, guldīti un modināti. Pāris jaunieši iejutās arī dižvedēja un dižvedējas lomā, kā arī dziedāja un dejoja kopā ar folkloras kopu "Atštaukas".

Gatavojoties vedībām jeb kāzām, latviešiem būtu jāvadās pēc latviešu tradīcijām, kā stāsta folkloras kopas "Atštaukas" vadītāja Ināra Kalnarāja: "Tradīcijas ir dažādas, tās nav sastingušas, kā arī nav stingri noteikts, kā tās tiek izpildītas, bet svarīgi ir ievērot un mācīties tieši no savas dzimtas tradīcijām."

Projekta ietvaros tiks realizētas vēl 4 meistarklases par latviešu kāzu tradīcijām, piedaloties Lejaskurzemes etnogrāfiskajiem ansambļiem un folkloras kopām.

Projekts “Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām" ir turpinājums LiepU KHI realizētajam projektam 2013.–2014. gadā par latviešu krustabu tradīcijām.

Projekts tiek realizēts ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde" finansiālu atbalstu.


Sludinājums

Tradīcija un netradīcija
22:04 | 07/11/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Bilde tiešām lieliska! Vecas sašķobījušās sievietes (atvainojiet, bet tā ir) - "meistares"- klasē! īpaši tās divas pirmajā rindā pa malām! Vai tad tiešām vairs cits nekas nav ko mūsu bērniem parādīt no latviskā tradīciju pūra??? Pilnīga negācija!

hm..
20:38 | 09/11/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vienu gan nesaprotu, projekta „Latviešu godi Lejaskurzemē-vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām” pieteicējs ir Liepājas Raiņa 6. vidusskolas atbalsta biedrība, bet kāpēc visur parādās, ka tas ir Liepājas Universitātes projekts? Kaut kā ļoti dīvaini....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki