Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aizvadītas "iWeek" pirmās radošās darbnīcas (galerija)


atlikušas 250 zīmes


Aizvadītas "iWeek" pirmās radošās darbnīcas (galerija)

Trešdienā, 19. novembrī, 2014 | BIRKAS: radošās darbnīcas , iWeek
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ojārs Saulītis

Otrdien, 18.novembrī, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas telpās Kūrmājas prospektā 13, Liepājā notika atvērtās darbnīcas bērniem, jauniešiem un ģimenēm.

Starptautiskās jauno mediju mākslas festivāla nedēļas "iWeek" ietvaros pašmāju un ārvalstu mākslinieku vadībā bija iespēja izmēģināt darbošanos ar elektroniku un dažādiem sensoriem, veidojot nelielas interaktīvas instalācijas, iemācīties izveidot alternatīvus mūzikas instrumentus, piedalīties animāciju veidošanā un citās radošās aktivitātēs, informē organizatoru pārstāve Krista Kalnarāja.

Savukārt no 19. līdz 21.novembrim notiek darbnīcas jauniešiem no 16 gadu vecuma. Tās vada mākslinieki un akadēmiķi no dažādām valstīm. Piemēram, Adri Šokera (Adri Shoker) trīs dienu darbnīcā "Body Extension Kits" tiks radīti jauni ķermeņa papildinājumi. Nelietderīgi, taču valkājami, stilīgi papildinājumi.

Adri Šokers ir holandiešu mediju mākslinieks. Viņa darbi ir ļoti daudzveidīgi. Viņa radītās mediju instalācijas varētu raksturot kā rotaļīgas, taču izaicinošas – tajās mākslinieks pēta jauno informāciju tehnoloģiju ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi, un to kā šo tehnoloģiju radītajos attēlos tiek atspoguļota realitāte. Vienlaicīgi, viņš strādā arī ar low- un high-tech instalācijām, spēlēm un darbnīcām bērniem, kurās virtuālā un fiziskā attiecības, kā arī spontānie kolektīvie radīšanas procesi, ir svarīgākie izejas punkti. Papildus mākslinieciskajai darbībai, Adri pasniedz lekcijas Popkultūras akadēmijā un ir jauna ātrās ēdināšanas uzņēmuma izpilddirektors.

Tibora Kecskesa darbnīca radošajā telpā "Ideju bode" sākusies ar lekciju par Spontāno arhitektūru un dizainu. Pēc lekcijas notiks saruna un debates, kā arī īsas dalībnieku prezentācijas par spontanitātes paraugiem, kurus var pamanīt tuvākajā apkārtnē (mājās, pilsētā, internetā vai jebkur citur). Pārinterpretācijas nolūkiem, izmantojot dažādus objektus vai lietotus materiālus, tiks radīti jauni objekti un instalācijas ar jaunu, neizprotamu nozīmi vai pat bez jebkādas nozīmes. Šo pārinterpretāciju iespējams radīt arī tikai kā projektu, neīstenojot to realitātē, tomēr interesantāk ir strādāt ar īstiem materiāliem.

Pārinterpretācijas darbnīcas dalībniekiem vajadzētu apskatīt holandiešu arhitekta Jurgena Beja darbus. Viņš ir slavens ar tā saucamo "Kritisko dizainu".

Vairāk informācijas: http://iweek.mplab.lv/Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki