Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aizvadīti konkursa "36 stundas – skola" lugu lasījumi


atlikušas 250 zīmes


Aizvadīti konkursa "36 stundas – skola" lugu lasījumi Lugu konkursa

Pirmdienā, 10. aprīlī, 2017 | BIRKAS: Goda teātris , Humanitārais institūts , LiepU , teātris , Vēsma Lēvalde , konkurss
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ģirts Gertsons

Nedēļas nogalē Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē notika lugu konkursa "36 stundas – skola" uzvarētāju tekstu lasījumi.

Konkursu izsludināja Liepājas Universitātes Latvijas dramaturģijas centrs sadarbībā ar Goda teātri un biedrību "Darbnīcas", informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Konkursam tika iesūtītas desmit lugas, no kurām divas tika izvēlētas iestudēšanai Goda teātrī – Danutas Butrimas luga “Cilpa" un Klāva Knuta Sukura “Čomiņi". Lomās Liepājas teātra aktieri – Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš Rolands Beķeris un Edgars Ozoliņš.

Skatītāji atsaucīgi uzņēma abu autoru un aktieru darbu. Lugas "Cilpa" autore Danuta Butrima atzina, ka pati ir strādājusi skolā un labi pārzina šo vidi un tematiku, bet Klāvs Knuts Sukurs pats ir piedalījies lugas mēģinājumos un ar rezultātu ir apmierināts.

Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta pētniece Vēsma Lēvalde saka: "Divu jaunu izrāžu uzmetumi Goda teātra izpildījumā vienlaikus ir LiepU jaundzimušā Latvijas dramaturģijas centra pirmais publiskais uznāciens. Sākums ir daudzsološs un ļauj cerēt, ka Liepājas radošais potenciāls ieguvis jaunu dimensiju: literāti – universitāte – teātris. Liepājā ir spēcīgas literārās un teātra mākslas tradīcijas, savukārt universitātes iespējas vēl nav pilnībā novērtētas. Taču Jauno mediju mākslas, Rakstniecības un topošās Aktiermākslas studiju programmas sinerģijā ar profesionālu teātri iegūtu milzīgu radošo potenciālu. Goda teātrim šajā stāstā ir katalizatora loma – tā būtu gan radoša laboratorija aktieriem, režisoriem un universitātes studentiem, gan veids, kā ieinteresēt jauniešus apmeklēt izrādes."Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki