Liepājas Jaunatnes centrā pulcējušies vairāku izglītības iestāžu pārstāvji, lai neformālā gaisotnē tiktos ar centra jauno direktoru Miku Magoni.

Kā arī lai kopīgi pārrunātu aktualitātes un savstarpējās sadarbības iespējas, kā arī centra lomu tajās jau tuvākajā nākotnē.

Kā informēja "Liepājas Jaunatnes centra" sabiedrisko attiecību speciāliste Daira Kārkliņa, uz tikšanos ieradās pārstāvji no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Liepājas 7. vidusskolas, 8. vidusskolas, 12. vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas J. Čakstes 10. vidusskolas, Liepājas Valsts tehnikuma, Liepājas Mākslas vidusskolas, Liepājas Universitātes Studentu padomes, Liepājas Skolēnu domes, kā arī pārstāve no Liepājas Izglītības pārvaldes.

Tikšanos atklāja topošās Jauniešu mājas projekta vadītājs Pāvels Jurs, pastāstot par projekta šī brīža statusu un virzību, minot arī iespējamo mājas atvēršanas laiku, proti, šā gada nogali. Saruna skāra arī iespējamo Jauniešu mājas apsaimniekošanas modeli. Proti, tika apspriesta ideja par daļēju mājas saturiskā noslogojuma uzticēšanu trešajām pusēm – nevalstiskajām organizācijām, komerciestādēm, jauniešu interešu grupām, kas, ciešā sadarbībā ar LJC, rūpētos par sistemātisku noteikta satura pasākumu īstenošanu Jauniešu mājā ilgtermiņā. Jaunieši izrādīja ieinteresētību šajā piedāvājumā, saprotot, ka viņu iesaistīšanās neparedzētu finansiālu atlīdzību, taču izsakot cerību uz cita veida viņu darbu novērtējumu, piešķirot zināmas priekšrocības uz Jauniešu mājas infrastruktūras izmantošanu savu ieceru realizēšani utml.

M. Magone iepazīstināja ar ieceri vēl šī semestra laikā uzsākt darbu pie apjomīga pētījuma pilsētas jauniešu vidū, lai, pirmkārt, „uzzīmētu” Liepājas jaunieša sociālantropoloģisko profilu, noskaidrojot jauniešu vidējo vecumu pilsētā, izglītības līmeni, nodarbinātības īpatnības, brīvā laika pavadīšanas ieceres, sociālās aktivitātes līmeni iesaistoties dažādās ārpusskolas un darba aktivitātēs utml. Otrkārt, lai definētu Liepājas Jaunatnes centra ilgtermiņa darbības robežas, apmierinot pilsētas jauniešu vēlmes, vajadzības un gaidas. Visbeidzot, pētījums iecerēts arī kā nozīmīgs akadēmisks darbs, jo tajā iesaistīsies gan Liepājas Universitātes mācībspēki, studenti un pilsētas skolu jaunatne, gan Daugavpils Universitāte un tās akadēmiskie spēki. Rezultātā sagaidāms universāls pētījuma instruments jeb metode, ar kuras palīdzību jauniešu auditoriju iespējams izzināt neatkarīgi no ģeopolitiskās piederības.

Tika pārrunāti arī ar skolu jaunatnes ekonomisko aktivitāti saistīti jautājumi. Jaunieši atzina, ka vispārējās izglītības iestādēs t. s. "skolēnu firmas" šobrīd nav īpaši iecienīts uzņēmējdarbības pamatu izzināšanas paņēmiens. Tāpat trūkstot saskarsmes starp dažāda profila pilsētas mācību iestāžu audzēkņiem. Topošā Jauniešu māja ar laiku varētu kļūt par platformu dažādu izglītību iegūstošajiem. Citiem vārdiem, radošie savas idejas materializēšanu uzticētu praktiskā darba veicējiem, bet topošie pārdošanas speciālisti un ekonomisti jauno produktu virzītu tirgū. Tādējādi tiktu stimulēta gan inovatīvu produktu, pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību radīšana, gan patstāvīgas uzņēmējdarbības uzsākšana jauniešu vidū.

Visbeidzot, domu apmaiņa skāra arī Liepājas Universitāti un vietējos, šobrīd vēl skolu jauniešus, kā nākotnes studentus. Kā atzina klātesošie, joprojām nav rasts stabils risinājums tam, kā pilsētas vidusskolas vecuma jauniešiem, kas mācību procesā un ārpus tā uzrāda izcilus rezultātus, atvieglotu uzņemšanu universitātē un ieinteresētu viņus palikt dzimtajā pilsētā. Vēl vairāk, pēc M. Magones jautājuma „cik no jums grasās studēt Liepājas Universitātē?” nepacēlās neviena roka... Kā iespējamais risinājums tika minēts Liepājas Jaunatnes centra un Jauniešu mājas profilaktiskais prasmju un zināšanu apguves piedāvājums. Proti, piedāvāt vidusskolas vecuma jauniešiem apgūt multimediju tehnoloģijas lekciju vai kursu ciklu veidā, tādējādi padarot viņus par pirmrindniekiem LiepU rīkotajos uzņemšanas eksāmenos studijām Jauno mediju mākslas programmā.
Divas stundas ilgajā tikšanās reizē tika pārrunāti arī vairāki citi jautājumi, un beigu secinājums nebija mazsvarīgs – šādas tikšanās reizes jārīko biežāk un regulāri. Nākošā skolu pārstāvju tikšanās plānota 16. maijā pulksten 16 Liepājas Jaunatnes centra telpās.