Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Algotu darbu šovasar vēlas strādāt 737 skolēni


atlikušas 250 zīmes


Algotu darbu šovasar vēlas strādāt 737 skolēni

Ceturtdienā, 09. maijā, 2019 | BIRKAS: skolēnu darbs , Izglītības pārvalde , nodarbinātība
Izdrukāt Ziņot

Skolēnu nodarbinātības projektam šovasar pieteikušies 737 skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem, kas ir lielākais strādāt gribētāju skaits pēdējo četru gadu laikā.

Šovasar tāpat kā pērn plānots nodarbināt pavisam 250 šī vecuma skolēnus, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Visvairāk skolēnu pieteikušies no Raiņa 6. vidusskolas, Valsts 1. ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolas, O. Kalpaka 15. vidusskolas un 8. vidusskolas.  Tā arī šogad strādāt gribētāju skaits ir vairākas reizes lielāks nekā iespējams iesaistīt nodarbinātības projektā, katrai skolai tiks iedalīts noteikts darba vietu skaits jeb kvotas, proporcionāli pieteikušos skolēnu skaitam.

Skolā tiks izveidota komisija, kura, atbilstoši  iedalīto kvotu skaitam, izvērtēs pieteikušos pretendentus darbam vasarā, ņemot vērā šādus kritērijus: skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu, skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās ģimenes statuss,  skolēns atrodas aizbildnībā vai audžuģimenē, ir no daudzbērnu ģimenes. Priekšroka tiks dota arī skolēniem, kuri iepriekš nav piedalījušies vasaras nodarbinātības pasākumos. 

Skolēnu sarakstus, kuriem tiks piešķirta darba vieta, apstiprinās izglītības iestādes vadītājs un līdz 14. maijam iesniegs Izglītības pārvaldē.

Pēc tam katras skolas sociālais pedagogs no 22. maija informēs skolēnus par piešķirto darba vietu, sniedzot arī informāciju par turpmāk veicamajām darbībām.

Skolēniem no 13 –14 gadiem algotais darbs tiks organizēts no 3. jūnija līdz 9. augustam piecās maiņās – katrā pa divām nedēļām. Skolēni strādās skolu  labiekārtošanas darbos, Komunālajā pārvaldē pilsētas uzkopšanā, citos pašvaldības uzņēmumos un iestādēs.

Arī skolu jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem šogad būs iespēja vasaras brīvlaikā pelnīt naudu, piesakoties Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumam. Skolēnu elektroniskā reģistrēšanās NVA mājas lapā sāksies 15. maijā. NVA gan atzīmē, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu skaits pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu.

NVA Liepājas nodaļa nolēmusi slēgt līgumu ar 28 darba devējiem par kopumā 393 darba vietām Liepājā un novados. Desmit darba devēji ar 121 darba vietu palikuši aiz svītras, jo atvēlētais valsts līdzfinansējums ir nepietiekams, lai atbalstītu visus pieteikumus. Tāpēc NVA Liepājas nodaļa lūgusi tai piešķirt papildu finansējumu.

Liepājas pašvaldības līdzfinansējums skolēnu nodarbinātībai vasarā šogad ir kopumā ap 77 000 eiro. 2018. gadā darbam vasarā bija pieteikušies 663 skolēni.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki