Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Amatnieki un tirgotāji var pieteikties "Līvas ciema svētkiem"


atlikušas 250 zīmes


Amatnieki un tirgotāji var pieteikties "Līvas ciema svētkiem"

Pirmdienā, 18. martā, 2019 | BIRKAS: gadatirgus , Līvas ciems , promenāde , folklora , TMKC
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs (TMKC) informē, ka lielākais tradicionālās kultūras notikumā Kurzemē "Līvas ciema svētki"šogad Liepājā notiks 18. un 19.maijā.

TMKC aicina Latvijas un citu valstu amatniekus, māksliniekus, tirgotājus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus pieteikties līdz 12.aprīlim.

Svētku neatņemama sastāvdaļa ir "Līvas tirgus", kurā gaidīti meistari, kas piedāvā tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, strādā ar dažādām metodēm un materiāliem, apvienojot seno amatu prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus, un ir gatavi divu dienu garumā veikt amatniecības vai pārtikas izstrādājumu tirdzniecību, vai amata prasmju demonstrējumus. "Līvas tirgus" būs atvērts 18.maijā pulksten 10 – 19 un 19.maijā pulksten 11 – 15.

"Līvas tirgus" dalībnieku atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu un citu tautu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas amatnieku, mākslinieku un dizaineru darbos, un radošajās meistardarbnīcās. "Līvas tirgus" dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ rīkotāji aicina rūpīgi iepazīties ar Nolikumu. Nolikums un pieteikuma anketa atrodama Liepājas Tautas makslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv sadaļā "Nolikumi".

"Līvas tirgus" tiek rīkots jau 17. reizi un ir nozīmīga Nemateriālā kultūras mantojuma svētku "Līvas ciema svētki" sastāvdaļa. Svētkos divu dienu garumā ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, vērot amatu prasmju demonstrējumus, nogaršot ēdienus un dzērienus, kā arī iepirkties tirgū. Visas aktivitātes notiks Liepājas pilsētas vēsturiskā centra teritorijā, lai akcentētu nemateriālā kultūras mantojuma un materiālā kultūras mantojuma mijiedarbību.

"Līvas ciema svētki" notiek ar mērķi saglabāt un attīstīt kultūras mantojuma vērtību, izglītojot sabiedrību, veicināt vērtību izpratni, cieņu pret kultūras daudzveidību, cilvēka radošo darbību, zināšanu un prasmju dzīvotspēju un nodošanu no paaudzes paaudzē. Svētku rīkotāji galveno uzmanību velta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz mūsdienām pielieto senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, koka un metāla apstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā un citās jomās, informē TMKC Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki