Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Apcietinātajam "Helsinki 86" dibinātājam Grantiņam – 65


atlikušas 250 zīmes


Apcietinātajam "Helsinki 86" dibinātājam Grantiņam – 65 (7)

Sestdien, 22. augustā, 2015 | BIRKAS: Linards Grantiņš , Helsinki-86 , Drošības policija
Izdrukāt Ziņot
Neilgi pirms apcietināšanas Linards Grantiņš Liepājā, kafejnīcā "Kursas Putni" klausījās Pētera Pika koncertu.
Neilgi pirms apcietināšanas Linards Grantiņš Liepājā, kafejnīcā "Kursas Putni" klausījās Pētera Pika koncertu.
FOTO: Modris Helds

Sestdien, 22.augustā apaļu jubileju – 65 – svin cilvēktiesību aizstāvības grupas “Helsinki 86” dibinātājs Linards Grantiņš, kurš atrodas apcietinājumā Latvijā.

Zvērinātais advokāts Pāvels Rebenoks aicinājis Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru sākt kriminālprocesu par Triju zvaigžņu ordeņa kavaliera Linarda Grantiņa „oficiālo spīdzināšanu“, ko veica Drošības policijas darbinieki, informē portāls http://tautastribunals.eu.

Zvērinātais advokāts Pāvels Rebenoks oficiāli aicinājis Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru sākt kriminālprocesu par cilvēktiesību aizstāvības grupas Helsinki-86 dibinātāja Linarda Grantiņa īpaši cietsirdīgo un brutālo aizturēšanu, ko veica Drošības policijas darbinieki, kā arī veikt visas darbības, lai pret Vācijas pilsoni Grantiņu nodarītais noziegums tiktu izmeklēts objektīvi, efektīvi un bez neattaisnotas novilcināšanas. Tāpat oficiāli lūgts nodrošināt visas nepieciešamās medicīniskās palīdzības sniegšanu Linardam Grantiņam ārpus Rīgas Centrālcietuma teritorijas.

Pāvels Rebenoks jau ziņoja par 2015.gada 23. jūlijā notikušo īpaši brutālo Grantiņa aizturēšanu, kurā viņam salauzta roka, radīti bojājumi nierēm un nobrāzumi, spārdot ar kājām pēc nogāšanas zemē. Drošības policijas darbinieki 1950. gadā dzimušā Grantiņa salauztajai rokai uzlikuši rokudzelžus un ar tiem piesprādzējuši pie automašīnas griestu roktura. Veselu nedēļu ieslodzījuma vietā Grantiņš nav saņēmis medicīnisko palīdzību ne aizturēšanas laikā gūtajām traumām, ne hroniskajai slimībai.

Iesniegumā tiek informēts, ka aizturēšanas laikā pret 64 gadus vecu un ļoti smagi slimu cilvēku Drošības policijas darbinieki piemērojuši pārmērīgu spēku, kam nebija objektīvas nepieciešamības, jo Grantiņš nepretojās. Tādā veidā Drošības policijas darbinieki apzināti demonstrēja pret Linardu Grantiņu savu fizisko pārspēku un personisko nepatiku, norādīts iesniegumā.

Grantiņa aizstāvis Pāvels Rebenoks uzskata, ka Drošības policijas darbinieki pārkāpuši Krimināllikuma pantu par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu, pārkāpjot aizturēšanas nosacījumus un aicina ierosināt kriminālprocesu, kurā izvērtētu notikušā apstākļus un personu rīcību, kuras veikušas noziegumu pret Grantiņu.

Advokāts uzskata, ka cietsirdīgajā aizturēšanā un pēc tam sekojošā atstāšanā bez medicīniskās palīdzības cietumā ir saskatāms Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. pantā noteiktā spīdzināšanas aizlieguma acīmredzams pārkāpums, kuru aicina nekavējoties novērst.

Iesniegumā lūgts ne tikai uzsākt kriminālprocesu, bet arī atzīt Grantiņu par cietušo un nodrošināt visas nepieciešamās medicīniskās palīdzības sniegšanu ārpus šī brīža viņa turēšanas vietas – Rīgas Centrālcietuma teritorijas.

Tāpat aicināts veikt visas citas normatīvajos aktos paredzētās darbības, lai pret Grantiņu nodarītais noziegums tiktu izmeklēts objektīvi, efektīvi, bez neattaisnotas novilcināšanas un, ievērojot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā un Latvijas Republikas Satversmē garantētās cilvēktiesības.

Advokāts Rebenoks iesniegumā, kas adresēts gan Ģenerālprokuratūrai, gan iekšlietu ministram, tiesībsargam u.c., arī atgādina, ka Vācijas tiesa nav atļāvusi Latvijas Republikai veikt jebkādas kriminālprocesuālās darbības attiecībā pret Vācijas pilsoni Grantiņu. Iesnieguma kopija ir nosūtīta arī Vācijas vēstniecībai.

Kā jau ziņots, 2014.gadā tiesa Grantiņam piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu uz apcietinājumu Linardam Grantiņam piemērots aizmuguriski – 2014. gada 22. maijā (lēmuma Nr. KPL 270370114/7), to pieņēmusi Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas izmeklēšanas tiesnese K. Kraveca. Šī lēmuma noraksts Linarda Grantiņa aizstāvjiem tika izsniegts Drošības policijā 2015. gada 06. augustā. Tikai 15. dienā pēc aizturēšanas Grantiņš uzzināja no advokāta Rebenoka, uz kāda pamata Drošības policijas darbinieki viņu brutāli ir apcietinājuši.

Sludinājums

kursis
17:43 | 22/08/15
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

Pēdējā laikā mūsu bandītiskā valsts atklāti veic savam nosaukumam atbilstošas darbības. Publiski bez kautrēšanās tiek sludināts par bijušo čekas darbinieku aizstāvību, viņu personību neizpaušanu pat pēc viņu nāves un tamlīdzīgi. Vai ir vēl vajadzīgi kādi citi pierādījumi tam, ka šī valsts ir bijušo čekas darbinieku pilnīgā kontrolē? Kāda te brīvā Latvija?

kursis
20:49 | 23/08/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Jā, pasaki vēl ka esmu psihiski slims un mani jāievieto attiecīgā iestādē. Tas viss jau ir piedzīvots, kad domājošus cilvēkus komunisti ar varu ievietoja psihenē. Nekā jauna.

kursim!
18:15 | 22/08/15
ZIŅOT
(-10)
(3)
+

Izklausās, ka esi reāli iestrēdzis!

Portālam!
23:51 | 22/08/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Vai šeit ir kāds, kurš var apstiprināt vai noliegt rakstā minētās aizturēšanas detaļas?

Diemžēl
13:28 | 23/08/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

policija neko nesaka

vispār
20:24 | 23/08/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

kur mēs esam tikuši un kāda analien nonākuši, kada brīvā Latvija, kādi sasniegumi tautas labā, pilnīga akaļā...

prieka vēsts
20:34 | 23/08/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ceru kā drīz ņems pie dziesmas vienu otru noziedzīgo čekistu un komunistu. Sāciet jau slēpties, jo citādi beigas nebūs vieglas :) http://www.delfi.lv/news/world/baltics/astonas-valstis-ari-latvija-tallina-aicina-starptautiski-izmeklet-komunisma-noziegumus.d?id=46368875

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki