Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Apkures uzņēmumi gatavi jaunajai sezonai; tarifi nemainīšoties


atlikušas 250 zīmes


Apkures uzņēmumi gatavi jaunajai sezonai; tarifi nemainīšoties

Piektdienā, 28. septembrī, 2018 | BIRKAS: apkure , Liepājas enerģija
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes reģionā siltumenerģijas piegādātāji ir gatavi jaunajai apkures sezonai, saglabājot līdzšinējo tarifu par siltumapgādes pakalpojumu, liecina aģentūras LETA veiktā aptauja.

SIA "Saldus siltums" valdes priekšsēdētājs Armīns Miķelsons klāstīja, ka šajā apkures sezonā tarifs par siltumapgādes pakalpojumu paliks nemainīgs, un pagaidām "Saldus siltums" siltumenerģijas klienti nav izrādījuši interesi par apkures sezonas sākšanu.

To, ka jaunajai apkures sezonai uzņēmums ir sagatavojies, apliecināja arī SIA "Liepājas enerģija" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda. Viņa stāstīja, ka uzņēmums vasarā veicis ražošanas objektu tehniskās apkopes, bet šobrīd norit pēdējie pilsētas siltumtīklu rekonstrukciju darbi, kas noslēgsies līdz ar septembri.

Tarifs par siltumapgādes pakalpojumu Liepājā saglabāsies nemainīgs. Pēdējās tarifu izmaiņas bija 2015 gadā, kad tas tika samazināts, un tas ir 54,95 eiro par megavatstundu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, skaidroja Tērauda.

Parasti Liepājā apkures sezona sākas oktobra vidū, kad jau lielākā daļa klientu ir sākuši lietot siltumenerģiju. Pērn apkures sezona sākās oktobra sākumā un noslēdzās maijā, līdz ar to aizvadītā sezona bija garāka nekā parasti. Arī šogad ir klienti, kuri apkures sezonu jau sākuši - apmēram 50 ēkās sākta pakalpojuma lietošana, informēja "Liepājas enerģija" pārstāve.

Savukārt SIA "Ventspils siltums" katlumājās šovasar veikti ražošanas iekārtu tehniskās profilakses remontdarbi. Piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, šovasar Ventspilī rekonstruētas sešas siltumtrases 525 metru garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi. Līdz ar to pilsētas siltumtīkli jau pilnā apmērā rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai varētu noteikt iespējamo bojājuma vietu, klāstīja "Ventspils siltums" valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris.

Arī Ventspilī 2018./2019.gada apkures sezonā siltumenerģijas piegādes tarifs paliks nemainīgs un tas būs 54,90 eiro par megavatstundu.

Pēc siltumenerģijas tarifa Ventspils šobrīd esot Latvijas lielāko pilsētu saraksta viducī. Ventspilī kā kurināmais netiek izmantota dabasgāze kā citās lielajās pilsētās, bet gan koksnes šķelda. Ar biokurināmo Ventspilī tiek saražots gandrīz 90% no saražotā siltuma daudzuma, akcentēja Uzaris.

Arī Ventspilī apkures sezona ierasti tiek sākta oktobra vidū, taču par apkures sezonas sākšanu iedzīvotāji un māju apsaimniekotāji paši var lemt jebkurā sev vēlamā laikā, neziņojot par to siltumenerģijas ražotājam, jo katrā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā ir ierīkots siltummezgls.

Taujāti, vai palielinājies siltumenerģijas lietotāju skaits, kas nav norēķinājušies par saņemtajiem pakalpojumiem, uzņēmuma "Ventspils siltums" pārstāvis minēja, ka siltumenerģijas lietotāju parādu apjoms šajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir samazinājies. Savukārt "Saldus siltums" siltumenerģijas lietotāju parāds nedaudz palielinājies.

Tērauda informēja, ka "Liepājas enerģija" siltumenerģijas pakalpojumu nodrošina gandrīz 1000 ēkās un praktiski nepastāv problemsituāciju saistībā ar klientu norēķiniem par saņemto pakalpojumu; maksāšanas disciplīna ir ļoti augsta. Nokavētie debitoru parādi nepārsniedz 100 000 eiro, un to apmēram ir tendence samazināties.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki