Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Apspriešanai nodota Liepājas Ilgtermiņa attīstības stratēģija


atlikušas 250 zīmes


Apspriešanai nodota Liepājas Ilgtermiņa attīstības stratēģija

Piektdienā, 10. janvārī, 2014 | BIRKAS: Dome , pilsētvide , sabiedriskā apspriešana , Attīstības pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Šodien sabiedriskajai apspriešanai nodota Liepājas Ilgtermiņa attīstības stratēģija 2030.gadam, Attīstības programma 2014.–2020.gadam un Vides pārskata pirmā redakcija.

Kā šodien žurnālistus informēja Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Mārtiņš Ābols, sabiedriskā apspriešana ilgs sešas nedēļas, līdz 21.februārim, un tās laikā paredzētas 18 tikšanās ar iedzīvotājiem, kuru laikā tiks skaidrotas attīstības dokumentos iekļautās lietas un uzklausīti iedzīvotāju viedokļi. Tāpat visi saistītie dokumenti būs pieejami pašvaldības mājaslapā "liepaja.lv".

Pēc publiskās apspriešanas notiks galīgo redakciju izstrāde un saskaņošana, un domes galīgais lēmums par stratēģijas apstiprināšanu varētu tikt pieņemts šā gada jūnijā.

Ilgtermiņa attīstības stratēģija ir plānošanas dokuments, kurā nosaka pašvaldības mērķus un prioritātes un iezīmē pašvaldības telpisko perspektīvu.

Sākotnējā redakcijā definētie četri attīstības virzieni ir "liepājnieks un labklājība", "dzīves vide Liepājā", "ekonomiskā attīstība un jaunas darba vietas" un "Liepājas sasniedzamība un atpazīstamība". Stratēģijas virsmērķis savukārt ir stiprināt Liepājas lomu un atpazīstamību starptautiskā mērogā, piesaistot pilsētai investīcijas, tūristus, kā arī zinošus un radošus speciālistus.

Liepājas Attīstības programmā iekļautais investīciju plāns 2014.–2020.gadam ietver vairākus projektus, kuru aptuvenais investīciju apjoms sasniedz 370 miljonus eiro, tostarp pašvaldība plāno īstenot projektus par 267,3 miljoniem eiro, bet citas institūcijas – 103,4 miljonu eiro apjomā.

Ābols gan norāda, ka investīciju plāns publiskās apspriešanas laikā vēl tiks precizēts, jo ir atkarīgs no valsts politikas. Tāpat investīciju plānā nav iekļauti jau patlaban realizācijā esošie projekti, piemēram, ielu apgaismojuma rekonstrukcija un jaunās koncertzāles būvniecība.

Kā norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, plānā apkopoti nozaru pārstāvju lūgumi, kādas investīcijas būtu nepieciešamas, lai sasniegtu iedzīvotājiem labāko rezultātu.

"Galīgā redakcija vēl nav pieņemta," uzsvēra Ansiņš. "Ir laiks, lai diskutētu ar iedzīvotājiem un nozaru ministriem, lai panāktu kompromisu."

Patlaban notiek aktīvas diskusijas par Kohēzijas fonda finansējuma sadalījumu, jo patlaban valdības dokumentos tiek deklarēta policentriska attīstība, savukārt valdības akceptētajos Eiropas Savienības līmeņa dokumentos – monocentriska attīstība, kas nozīmē lielu uzsvaru uz Rīgu, sacīja Ansiņš.

Pirmā publiskā apspriešana par pilsētas attīstības dokumentiem notiks 14.janvārī pulksten 16 Liepājas Universitātē.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki