Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Apturēts noteikumu punkts, kas liedza izvēlēties siltumavotu


atlikušas 250 zīmes


Apturēts noteikumu punkts, kas liedza izvēlēties siltumavotu (10)

Trešdienā, 25. septembrī, 2013 | BIRKAS: siltums , saistošie noteikumi , Dome , Ivars Kesenfelds
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Liepājas domes deputāti bija spiesti pieņemt lēmumu, ar kuru apturēts domes saistošo noteikumu punkts, kurš ir pretrunā ar Enerģētikas likuma 51.pantu un liedza izvēlēties siltumavotu.

Lēmums publicēts arī oficiālajā valdības izdevumā "Latvijas Vēstnesis", un ir stājies spēkā.

Līdz ar to pielikts punkts epopejai, ko aizsāka uzņēmējs Ivars Kesenfelds, iesniedzot tiesā prasību atcelt diskriminējošo punktu Liepājas domes 2009.gada 20.februāra saistošajos noteikumos Nr.5 "Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā".

Noteikumi tagad papildināti ar šādu tektu:"Līdz attiecīgajiem grozījumiem Enerģētikas likumā, kas pilsētai paredzēs tiesības savā administratīvajā teritorijā ar saistošajiem noteikumiem noteikt siltumapgādes veidu, nepiemērot šo saistošo noteikumu 3.3.apakšpunktu."

Saistošo noteikumu 3.punktā noteikta pašvaldības siltumapgādes kārtība. Saskaņā ar 3.1.apakšpunktu galvenais siltumapgādes veids pašvaldībā ir centralizētā siltumapgāde. Saistošo noteikumu 3.2.apakšpunktā paredzēts, ka pilsētas administratīvajā teritorijā tiek noteiktas centralizētās siltumapgādes zonas, un zonējums tiek ņemts vērā, izvērtējot būvniecības ieceri jaunbūvei vai rekonstrukcijai. Savukārt saistošo noteikumu 3.3.apakšpunkts noteica, ka jaunu decentralizētu siltumavotu izbūve minētajās zonās pieļaujama tikai gadījumos, ja siltumavots tiek paredzēts viena dzīvokļa dzīvojamās mājas siltumapgādei, kā arī gadījumos, ja tiek izmantota bez kurināmā siltumenerģijas ražošanas tehnoloģija (elektroapkure, saules kolektori, siltumsūkņi u.c.). Saistošo noteikumu 3.4.apakšpunktā noteikti kritēriji pilsētas teritorijām, kurās pieļaujama jaunu decentralizētu siltumapgādes avotu attīstība.

Tā kā noteikumu 3.3. punkts ir pretrunā ar Enerģētikas likuma būtību,  Augstākās tiesas Senāts savā šā gada 2.aprīļa spriedumā un blakus lēmumā ieteica pašvaldībai šo pretrunu atrisināt.

Pretruna gan pastāv ne tikai starp Liepājas domes noteikumiem un Enerģētikas likumu, bet arī starp Ēku energoefektivitātes likuma un Enerģētikas likuma pantiem.

Ekonomikas ministrija informē, ka šis jautājums skatīts Tautsaimniecības padomes Enerģētikas komitejas sanāksmē un ir uzsāktas konsultācijas ar ekspertiem par konstatētajām normu kolīzijām siltumapgādes jomu regulējošajos normatīvajos aktos.

Sludinājums

Kursis
11:15 | 25/09/13
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Ilgi gan gāja, bet paldies Dievam stulbi noteikumi tomēr nevar stāvēt pāri likumam.

Sisruk
11:21 | 25/09/13
ZIŅOT
(-16)
(2)
+

Jāiet skolā, lai saprastu, ka Domes lēmums bija saimnieciski pareizs, jo jādomā ilgtermiņā. Bez tam, jo lielāks ražotājs, jo lētāka prece, bet to jau mūsu auseklīšiem nesaprast. Jāpārdod gāzes katli :) hihihi Lauki :(

siltums
11:51 | 25/09/13
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

briivaa valstii briiva izveele. katrs pats var izdomaat, kas vinjam izdeviigaak.

privātais
11:23 | 25/09/13
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Domes lēmums bija sūdīgs.

sisirukam
11:47 | 25/09/13
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

a Tevi, dārgais, piš, cik es atļaušos maksāt par Savu Siltumu? Vari doties sildīties piebezdētajā domes vestibilā

Tiesībsargs
14:11 | 25/09/13
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Liepājas domei sen vajadzētu pieņemt darbā profesionālus juristus, nevis tantes, kas neko nejēdz!

Liepājnieks
14:28 | 25/09/13
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Ja opozīcijas deputāts kaut ko grib, tad to arī var sasniegt, Spilgts piemērs tam ir Kesenfelds. Vilnītim līdz Kesim vēl jāaug un jāaug. Bet esmu pārlicināts, ka Vilnītis ir par ģļēvu , lai kaut ko kardināli mainītu mūsu domē.

vērtējums
17:24 | 25/09/13
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Par Vilnīti trāpīts desmitniekā.

Taisnības un patiesības komiteja
17:32 | 25/09/13
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Ordeni Ivaram Kesenfeldam par taisnas lietas virzīšanu.

Spīdola
18:25 | 25/09/13
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Ja Sesks būtu Lācis, tad Kesis būtu mūsu Lāčplēsis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki