Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Apvienotā vidusskola – Puškina vai Liedaga vārdā?


atlikušas 250 zīmes


Apvienotā vidusskola – Puškina vai Liedaga vārdā? (20)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 28. februārī, 2019 | BIRKAS: izglītība , 12.vidusskola , 2.vidusskola , domes sēde , Kristīne Niedre-Lathere , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot
2.vidusskola.
2.vidusskola.
FOTO: Publicitātes

Par to, kā nosaukt apvienoto vidusskolu, piektdien, 1.martā, pulksten 11 domes ārkārtas sēdē vēl netiks lemts, bet par 12. un 2. vidusskolas apvienošanu gan.

Pakāpeniski atsakoties no skolu numerācijas, arī apvienotajai 12. un 2. vidusskolai būs jālemj, kādu nosaukumu izvēlēties – A.Puškina, kā ierakstīts pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes protokolā un domes ārkārtas sēdes lēmumprojektā, vai Liedaga, kā esot rosinājuši daži audzēkņu vecāki. Precedents nosaukuma maiņai Liepājā jau ir – Līvupes pamatskola -attīstības centrs, par kuru pērn pēc apvienošanas pārtapa speciālās pirmsskolas izglītības iestāde "Cīrulītis" un speciālā internātpamatskola.

Taču nosaukuma maiņa ir nākamais solis, vispirms deputātiem jāpieņem lēmums par abu skolu apvienošanu. Pastāvīgās Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 28.februārī, pieņēma pozitīvu lēmumu, vienam deputātam no partijas "Saskaņas" gan balsojot "pret". Kā pēc sēdes portālam irliepaja.lv sacīja Pāvels Sereda, arī domes ārkārtas sēdē piektdien viņš un pārējie "Saskaņas" deputāti balsos pret apvienošanu. Sereda arī zināja teikt, ka uz domes sēdi ieradīsies skolēnu vecāki, kuri nav mierā ar lēmumu par apvienošanu.

Komitejas sēdē "Saskaņas" deputāts norādīja, ka apvienotajā skolā visiem abu skolu audzēkņiem nebūs vietas, proti, ir tikai 700 garderobes skapīšu, bet audzēkņu būs vairāk nekā 1000, uz ko norādījusi 2.vidusskolas direktore Edīte Plamše. Tāpat neesot skaidrs, kā tiks risināts ēdināšanas process, un varbūt apvienotajai skolai vajagot divas ēkas – gan 2.vidusskolu Liedaga ielā, gan 12. – Valdemāra ielā.

Sereda lūdza atlikt lēmuma pieņemšanu, kamēr neesot atrisināti visi šie jautājumi.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre- Lathere, kas bija sagatavojusi apvienošanas plusu un mīnusu analīzi, uzsvēra, ka plusu ir vairāk. Atbildot uz Seredas iebildumiem, viņa norādīja, ka bez 700 individuālajiem garderobes skapīšiem vidusskolā Liedaga ielā iespējams ierīkot arī atklātu garderobi. Arī ēdināšanas jautājumu varot atrisināt, jo 5.vidusskola, kurā ir liels audzēkņu skaits, veiksmīgi tiek ar to galā. Pēc pārvaldes vadītājas aplēsēm 2.vidusskolā ir vieta 1030 skolēniem. Atvērtā tipa skolās, kā tas ir arī Liepājas ģimnāzijā, mācības, grupu nodarbības, diskusijas notiek ne tikai klasēs un mācību kabinetos, bet visā skolā, piemēram, gaiteņos, kas aprīkoti ar speciāliem sēdekļiem, galdiņiem uz riteņiem, mobiliem paneļiem, kas kalpo gan kā tāfele, gan skaņas slāpētājs u.tml. Niedre-Lathere minēja, ka 2.vidusskolā šādi varēs izmantot arī tur ieplānotos zinātnes centrus.

Pārvaldes vadītājas nosaukto plusu skaitā ir fakts, ka tiks atbrīvotas telpas Toma ielā 19, ļaujot tur izvērsties Centra sākumskolai. Tāpat būšot iespēja izpildīt ERAF prasības attiecība uz skolēnu skaitu. Samazināsies administratīvais aparāts, skolotāju un arī pārējo darbinieku atalgojums pieaugs, gan tāpēc, ka vēl ir spēkā princips "nauda seko skolēnam", gan tāpēc, ka apvienojot, radīsies līdzekļu ekonomija. Vieglāk noritēšot pāreja uz apmācību valsts valodā.

Runājot par mīnusiem (štata samazināšana ar sekojošiem atlaišanas pabalstiem, vecāku un skolotāju neapmierinātība, pārcelšanas grūtības u.c.), Lathere-Niedre uzsvēra, ka "mums ir laiks soli pa solim to atrisināt". Pārvalde sola atbalsta personālu konfliktu risināšanai, kā arī ir gatava kārtot sabiedriskā transporta jautājumu, "ja lielākam skaitam skolēnu uz skolu būs jābrauc, pārsēžoties".

Lathere-Niedre arī norādīja, ka 2. un 12. nav vienīgās Liepājas skolas, par kuru apvienošanu jādomā, arī 8.vidusskola esot "riska faktors".


Sludinājums

Manuprāt
16:03 | 28/02/19
ZIŅOT
(-4)
(18)
+

nosaukums “Liedaga vidusskola” ir labāks.

Nenoliedzami
17:54 | 28/02/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tā viš i

Nenoliedzami
17:54 | 28/02/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Tā viš i

VAI
16:04 | 28/02/19
ZIŅOT
(-9)
(3)
+

Varētu arī Puškina liedaga...

Maša
16:15 | 28/02/19
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Oi, Pāvels izpaudās! Aktieris!

#facepalm
18:21 | 28/02/19
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

davai par prieku Seredam and Co nepieņēmat nekādu lēmumu. Lai viņi tur dzīvo savā sulā un nākamgad viņiem atņems vidusskolu statusu. Beidzot visi bērni mācīsies latviešu vidusskolās! Un Sereda būs laimīgs :))

dzeja
21:37 | 28/02/19
ZIŅOT
(-10)
(3)
+

Puškins tomēr ir ģēnijs,vajag skolai astāt šo nosaukumu, liedags ta liedags -tāpat jau nodrillēts visur kur.

ģēnija dzeja:
23:22 | 28/02/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

molči ž, kuma: i ti, kak ja, grešna,
a vsjakovo slovami razobiģiš;
v čužoi PI.ĢE solominku ti viģiš,
a u sebja ņe viģiš i brevna!

A. S. Puškin ``Ot vsenoščnoi večor...`` (internets)

cilvēks mēbele
21:41 | 28/02/19
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

es pret apvienošanu. skapju pietrūks.

Skapītis
07:22 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Noteikti jāapvieno, un ja nav visiem vietas var tak kāds iet citā skolā, nu nav viņas pārpildītas. Nosaukums jāmaina, lai cik kruts nebija Puškins, tomēr nav mūsējais..

Sols
09:02 | 01/03/19
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Jāslēdz vien būs to skolu. Kur tad dabūs naudu, lai glābtu Saskaņas izzagto Rīgas Satiksmi?

Ideja
09:17 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

T.Ždanokas 9.maija revolucionāro darbaļaužu apvienotā vidusskola "Krimnaš".

tad jau
10:42 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tuvāk īstenībai ir nosaukums - ``Ļiepaijnaš`` vidusskola. Īsāk, atbilstu saturam un napodobije kādreiz cirkulējošam nosaukumam ``ļiepaijmaš``. Un bisjku pēc mata pat izklausās.

tty
09:39 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Tas ugunsdzēsējs Sereda nu gan ir neaptēsts. Ugunsdzēsējs un vecāki, kuri kunkst pret skolu apvienošanu varfētu segt zaudējumus, kas radīsies uzturot pustukšu skolu. Auns par dārznieku ielikts, nu kunkst te....

pīlārs
13:42 | 01/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Tu gan izklausies ne vien ļoti aptēsts, bet pat diži smalks kundziņš, kurš, ja vien pareizu latviešu valodu apgūtu,varētu pat kļūt par apvienotās skolas Vadoni !

Papardes zieds
10:37 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ja apvienoto skolu nodēvētu par Dižā domātāja, lāzeru pavēlnieka Seredas vārdā, atbalsts noteikti rastos!

Meitene
13:34 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tagad vecajai direktorei vajadzētu prasties doties pensijā.... Jauno mācību gadu jaunā statusā ar jaunu vadību - tas būtu labs uzrāviens!

kavienmeŗ
15:07 | 01/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kā jau vienmēr- vispirms dara un tad domā. To ko ir izdarījuši šīs apvienošanas darboņi vairāk izskatās pec kārtējo lēmumu aprobāciju- gan jau kaut kā saspiedīsimies, bet direktīvas būs izpildītas.
Par naudām- vairāk tā nebūs, pietrūks, jo vajadzēs ļoti daudz naudas lai pielāgotu 1030 skolēnu vajadzībām! Vai tad tiešam skolēniem ir jāpielāgojas tiem apstākļiem kurus izgudroja dažadas tantes un onkuļi no izglītības!.

Jautājums
15:53 | 01/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Valsts valodas inspekcijai,ka oficiāls valsts pārstāvis,konkrēti Pāvels Sereda ,publiskā telpā veic klātesošo uzrunu krievu valodā ,bet ne valsts valodā.Mani jau sen būtu uzlikuši sodu ,ja es savā darba vietā nerunātu valsts valodā,[es esmu krievs],bet krieviski! Un tik lētu teātri nebiju gaidījis no viņa puses. Parādija savu absalūtu nekompetenci ,nerunājot jau par pārējiem Saskaņiesiem,ja paši nekā nejēdzat un nevarat,tad vismaz netraucējat strādāt tiem kas kaut ko prot.

mācīties
08:03 | 02/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

mācīties un vēlreiz mācīties!Tātad Ļeņina vārdā!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki