Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar Liepājas jauniešiem runās par smēķēšanu


atlikušas 250 zīmes


Ar Liepājas jauniešiem runās par smēķēšanu (3)

Ceturtdienā, 18. aprīlī, 2019 | BIRKAS: smēķēšana , 1.ģimnāzija
Izdrukāt Ziņot

Kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" komanda turpina izbraucienus uz reģionu skolām, lai ar sarunātos par atkarību izraisošajām vielām un motivētu jauniešus izvēlēties veselīgas nodarbes un hobijus.

Nākamais pasākums norisināsies 23.aprīlī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, informē kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" sabiedrisko attiecību speciāliste Klinta Mežapuķe.

"Spēks pateikt NĒ!" komanda - ārste, narkoloģe Maija Jēkabsone un kampaņas vēstneši – pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems un snovbordists Toms Petrusevičs ar 7. līdz 12. klašu jauniešiem runās par veselībai kaitīgu atkarību veidošanos un veselīgām alternatīvām smēķēšanai. Skolēniem būs iespēja sarunāties par atkarībām un piedalīties aktivitātēs ar vērtīgām balvām savu hobiju un interešu attīstībai.

Skolēniem tikšanās laikā pastāstīs par ieradumu spēku un veidiem, kā nevēlamos ieradumus mainīt un pieņemt lēmumus, kas nekaitē veselībai.

Skolas teritorija un tās apkārtne ir viena no vietām, kur jaunieši visbiežāk saskaras ar smēķēšanas vilinājumu. Tādēļ vizīšu laikā "Spēks pateikt NĒ!" komanda sadarbosies ar skolu vadību, lai vērstu uzmanību uz atkarību mazināšanu mācību iestādēs.

Tieši pusaudžu un jauniešu vecumposms ir kritisks smēķēšanas pamēģināšanai un tās uzsākšanai. Lielākā daļa smēķētāju, kuri sasnieguši pieaugušo vecumu, smēķēt sākuši vēl pirms 20 gadu vecuma. Parasti pusaudži pirmo reizi pamēģina smēķēt 13–16 gadu vecumā.  

Narkoloģe Maija Jēkabsone atklāj dažus padomus, kas palīdzēs teikt smēķēšanai "nē" paša spēkiem:
• Uzraksti iemeslus, kādēļ vēlies atmest smēķēšanu, un piestiprini lapu redzamā vietā.
• Nosaki atmešanas datumu un iepriekšējā vakarā izmet cigaretes un visus ar smēķēšanu saistītos priekšmetus.
• Atmet uzreiz, nevis samazini izsmēķēto cigarešu skaitu pakāpeniski. Ja smēķēsi nedaudz retāk, darīsi to intensīvāk (līdz pirksti deg).
• Izstāsti draugiem, ka esi nolēmis atmest smēķēšanu! Palūdz draugiem un paziņām nesmēķēt Tavā klātbūtnē un nepiedāvāt Tev cigaretes.
• Iemācies pazīt un novērot, kad un cik ilgi Tev ir vēlme uzsmēķēt. Parasti tā ilgst dažas minūtes un pāriet, ja pievērsies kam citam. Piemēram, labs palīgs ir fiziskas vai radošas nodarbes.
• Maini ieradumus. Piemēram, ja Tu vienmēr smēķē, ejot uz skolu, izvēlies citu maršrutu un nesmēķē. Tāpat arī izvairies no vietām, kur smēķē.

Kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Kampaņa tiek īstenota ESF 9.2.4.1. pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros. Aktuālā informācija par kampaņu atrodama vietnē www.ESparveselibu.lv.


Sludinājums

Pirmklasnieks
12:48 | 18/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Liepājas jaunieši labprāt padalītos iespaidos un dotu padomu lektoriem, ar ko sākt!

Ausekļa iela
15:19 | 18/04/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ar tiem ģimnāzistiem tiešām vajag parunāt. Puse no viņiem iet smēķēt Ausekļa ielas sētā.

Ausekļa iela
15:19 | 18/04/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ar tiem ģimnāzistiem tiešām vajag parunāt. Puse no viņiem iet smēķēt Ausekļa ielas sētā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki