Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar pašvaldības finansējumu varētu atvērt mazākas klases


atlikušas 250 zīmes


Ar pašvaldības finansējumu varētu atvērt mazākas klases

Piektdienā, 15. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Kristīne Niedre-Lathere , izglītība , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Liepājā ar pašvaldības finansējumu, iespējams, varētu atvērt arī atsevišķas mazākas vidusskolas klases skolēniem, kuriem mācības lielā klasē sagādā grūtības.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, atzīstot, ka Liepāja ir gatava turpināt vidusskolu tīkla sakārtošanu, lai izpildītu noteikumus par minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu vidusskolas klasēs.

Noteikumu projekts, par ko vēl būs jālemj Ministru kabinetam, paredz, ka republikas pilsētās, tostarp Liepājā, lai saņemtu valsts mērķdotāciju, vidusskolas klasē jābūt vismaz 25 skolēniem, bet visā vidusskolas klašu grupā – 138 audzēkņiem.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja šādas prasības uzskata par atbilstošām. "Ja vēlamies domāt par rezultātiem, skolu piepildījumu un ieguldījumiem mācību bāzē ar mērķi palielināt skolu absolventu konkurētspēju, tad minimāli pieļaujamais skolēnu skaits ir koriģējams. Liepājai tā nav jauna prakse. Jau pašlaik pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka 10.klasi var atvērt, ja tajā ir vismaz 25 skolēni," sacīja Niedre-Lathere. Viņa arī pauda viedokli, ka vidusskolas posmā jābūt vismaz divām paralēlklasēm, lai nodrošinātu gan eksakto, gan humanitāro novirzienu.

Ņemot vērā arī jaunās noteikumu prasības, Liepājai būs jāturpina strādāt pie vidusskolu tīkla sakārtošanas, atzina Niedre-Lathere.

Vienlaikus, domājot par iekļaujošo izglītību un vidusskolēniem, kuriem nepieciešams lielāks atbalsts mācību procesā, tiek pieļauts, ka Liepājā varētu atvērt arī vidusskolas klases ar mazāk nekā 25 skolēniem, izstrādājot piemērotu programmu. Šādu klašu atvēršanu varētu finansēt pašvaldība. Pagaidām gan šī ideja vēl tikai tiek apspriesta un lēmumi vēl nav pieņemti.

Kā ziņots, vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos – vismaz 12, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijiem maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupā vidējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki