Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Arī šogad 20.janvārī aicina pie ugunskuriem


atlikušas 250 zīmes


Arī šogad 20.janvārī aicina pie ugunskuriem

Trešdienā, 13. janvārī, 2016 | BIRKAS: barikādes , muzejs , ugunskuri
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas muzejs

Atceroties barikāžu laiku, 20.janvārī pulksten 17 ikviens aicināts sajust tā laika īpašo gaisotni pie ugunskuriem muzeja nodaļas "Liepāja okupācijas režīmos", K.Ukstiņa ielas 7/9, pagalmā.

Pasākumā klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes vadība, barikāžu dalībnieki, atsaucot atmiņā tā laika sajūtas un tautas vienotības garu, ticību Latvijas neatkarības idejai, informē Liepājas muzeja galvenā speciāliste Sandra Šēniņa.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljons sadarbībā ar Liepājas muzeju pasākuma dalībniekus nodrošinās ar lauku virtuves karavīru biezputru un karstu tēju. Klātesošos uzrunās arī Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris majors Vilmārs Vecvagaris.

Pasākuma laikā notiks zemessardzes zvēresta došanas ceremonija. Bataljona komandieris pasniegs arī pateicības rakstus tiem, kas iepriekšējā gadā palīdzējuši un atbalstījuši zemessargus.

Īpašu koncertprogrammu sarūpējuši Liepājas Bērnu un jaunatnes centra audzēkņi. Pēc pasākuma pagalmā visi aicināti doties uz muzeja zāli, lai kopā ar Austru Pumpuri dziedātu tautasdziesmas un citas barikāžu laika tautā iemīļotas dziesmas.

Šogad aprit 25. gadskārta, kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991.gada janvārī – barikāžu laikā, kad skumjās pieminām bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.1991. gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam.

Militārās akcijas sākās Lietuvā 12.–13.janvāra naktī. Padomju armijas daļas un speciālās nozīmes vienības uzbruka Lietuvas galvenajam televīzijas tornim, nogalinot 13 cilvēkus un daudzus ievainojot.

Pārdomāt savus plānus Padomju Savienībai spieda plašā tautas manifestācija Rīgā, Daugavas krastmalā, 13.janvārī, kurā piedalījās apmēram 700 000 iedzīvotāju, protestējot pret vardarbību Viļņā un izsakot vienprātīgu atbalstu Latvijas neatkarībai un likumīgi ievēlētajai Augstākajai Padomei un valdībai.

13.janvārī dienas laikā Rīgā ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām tika izveidotas barikādes, pieejas ēkām apjoztas ar smago tehniku vairākos lokos. Arī Liepājā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki