Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atbalsta LMMDV iesaisti Latvijas un Lietuvas projektā


atlikušas 250 zīmes


Atbalsta LMMDV iesaisti Latvijas un Lietuvas projektā

Otrdienā, 02. aprīlī, 2019 | BIRKAS: ES , mākslas vidusskola , mūzikas vidusskola , Kultūras ministrija , projekts
Izdrukāt Ziņot

Kultūras ministrijai (KM) atļauts uzņemties jaunas budžeta saistības 50 737 eiro apmērā, lai nodrošinātu LMMDV iesaisti Latvijas un Lietuvas reģionālās attīstības veicināšanas projektā.

Par to liecina Ministru kabineta otrdien apstiprinātais protokollēmums par KM informatīvo ziņojumu, ziņo LETA.

Saskaņā ar informatīvo ziņojumu, projekta iecere ir sniegt ieguldījumu darbaspēka intelektuālās kapacitātes stiprināšanā, kas ir vienots izaicinājums visai gan Latvijas, gan arī Lietuvas reģioniem. Divu gadu laikā plānots īstenot izglītības programmu 160 dalībniekiem un modernizēt projekta partneru darbnīcu un studiju telpas, uzstādot jaunas informācijas komunikāciju tehnoloģiju un multimediju ierīces Klaipēdā, konferenču aprīkojumu Nidā, tekstila un multimediju iekārtas Liepājā un trīsdimensionālās prototipēšanas tehniku Kuldīgā.

Dalībnieki no tādām jomām kā māksla, dizains, izglītība, uzņēmējdarbība u.c. tiks aicināti pieteikties apmācībām un radošajām darbnīcām, bet plašākai sabiedrībai būs pieejamas publiskas lekcijas un izstādes. Savukārt sadarbības partneru modernizētās darbnīcas un studijas būs pieejamas daudzveidīgu apmācību un projektu īstenošanai radošo industriju jomā.

Informatīvajā ziņojumā minēts, ka Kuldīgas novada pašvaldība šim projektam piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus 187 164 eiro apmērā, bet projekta kopējais budžets ir 220 193 eiro.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) dalībai projektā "Paradigmas maiņa no "tradicionālajām" uz radošajām industrijām – pamats ilgtspējīgai reģionālajai attīstībai" kopējos nepieciešamos valsts budžeta līdzekļus sastāda priekšfinansējums 43 126 eiro apmērā un līdzfinansējums 7611 eiro apmērā.

Plānots, ka līdzdalībai projektā nepieciešamā nauda tiks pārdalīta no nesadalītā valsts budžeta programmas "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai".

KM pēc projekta īstenošanas un Kuldīgas novada pašvaldības atmaksātā valsts nodrošinātā priekšfinansējuma saņemšanas būs jāveic šīs naudas atmaksa valsts budžetā.

Projekta vadošais partneris ir Kuldīgas novada pašvaldība, bet tā partneri ir Klaipēdas Kultūras komunikāciju centrs un Viļņas Mākslas akadēmijas Nidas mākslas koledža. Sakarā ar projekta partnera maiņu, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola pārņems partnera saistības no Liepājas radošās industrijas klastera. Vidusskola saņēmusi uzaicinājumu partnera lomai, pamatojoties uz visaptverošām iespējām nodrošināt radošām industrijām atbilstošu izglītības programmu Liepājas pašvaldībā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki