Kopš ceturtdienas, 23. marta, turpmāko pusgadu divās nelielās muzejā zālēs skatāma izstāde, kas veltīta ostas 320. gadadienai un Speciālās ekonomiskās zonas divdesmitgadei.

Vienlaikus ar izstādes atvēršanu, kas bija kupli apmeklēta, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, sadarbībā ar muzeju laidusi klajā grāmatu “Liepājas ostai 320, Liepājas speciālai ekonomiskajai zonai 20”.

Izstādes, kas sniedz ieskatu ostas vissenākajā vēsturē un reizē arī norisēs mūsdienās, vienīgais trūkums ir tas, ka muzeja vēsturniekam un šīs ekspozīcijas autoram Aleksejam Kriškam un noformējuma koncepcijas autorei māksliniecei Gitai Straustiņai nācies to ietilpināt divās nelielās telpās. Arī no muzeja direktores Daces Kārklas sacītā izstādes atklāšanā, ka muzejs ir gatavs arī daudz plašākai ekspozīcijai, kas veltīta jūrniecības, zvejniecības un kuģniecības vēsturei, bija noprotams, ka muzejam un Liepājai trūkst sava Jūras lietu muzeja.

Atšķirībā no agrāk, un pat ne tik sen Liepājas muzejā notikušām izstādēm, kas saistītas ar jūras tēmu, šajā plašāk atspoguļota tieši mūsdienu ostas un Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) darbība.

Viens no pirmajiem izstādes eksponātiem kopā ar 17.gs. buru kuģa modeļiem no Sv.Annas baznīcas ir Liepājas situācijas plāns ar ostas paplašināšanas projektu, kas1637.gadā iespiests C.H.Föge litogrāfijā.

Būtisks ir 1697. gadā noslēgtais Liepājas ostas būves līgums starp Liepājas pilsētu un hercogu Frīdrihu Kazimiru, kas arī skatāms izstādē.

No jaunākajiem eksponātiem interesi saistīs gan ostas uzņēmumu pārkrautās produkcijas paraugi, gan neseni atradumi Karostas kanāla un ostas dzīlēs.

Izstādes atklāšanā netrūka ne ziedu, ne svinīgu un priecīgu runu gan no muzeja, gan SEZ pārvaldes un pašvaldības puses. Par īstu pasaules ostas cienīgu fīlīgu gādāja “Europa City Amrita” un akordeonists Rustams Bagirovs.