14.jūnijā pulksten 16 Centrālkapos liepājnieki pulcējās uz svētbrīdi un piemiņas plāksnes atklāšanu deportētajiem un Vjatlagā bojā gājušajiem novadniekiem.

Svētbrīdi "Esmu atgriezies mājās" organizēja Liepājas muzejs. Godinot izsūtītos, blakus deportēto piemiņas akmenim tika atklāta piemiņas plāksne Vjatlagā bojā gājušajiem novadniekiem, līdzās tika guldīta urna ar trim saujām Vjatlagas zemes. Uz Liepāju tās atgādāja Gunārs Toms, kura tēvs ir viens no upuriem. Reizē ar Vjatlagas zemes saujām zemē simboliski tika guldīti Vjatlagā bojā gājušie 315 novadnieki. Sarakstu ar uzvārdiem, izmantojot dažādus avotus, sagatavojis Liepājas Politiski represēto kluba ilggadējais vadītājs Arnolds Treide, portālam pastāstīja muzeja speciāliste Sandra Šēniņa.

Piemiņas sarīkojumā piedalījās Liepājas Politiski represēto kluba biedri, 1.Zemessardzes novada zemessargi, jaunsargi, klāt bija arī ministri Gaidis Bērziņš un Edgars Rinkēvičs, sapulcējušos uzrunāja Liepājas mērs Uldis Sesks, kapelāns Viesturs Kalniņš, Arnolds Treide un citi.

Vakarā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notika represēto piemiņai veltīts garīgās mūzikas koncerts un svētbrīdis "Aiz miglas man dzimtenes celiņš dārgs", ko ievadīja mācītāja Pētera Kalka uzruna. Koncertā piedalījās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris "Aija", Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu koris "Liedags" un citi.

1941. gada 14. jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki – gan pieaugušie, gan bērni, zīdaiņi, gan veci, gan slimi cilvēki – tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju. Tāds liktenis piemeklēja 15 424 Latvijas iedzīvotājus, viņu skaitā vairāk nekā 1300 liepājnieku un apkārtējo novadu iedzīvotāju.