Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklās ceļojošo izstādi "Muminu ģimene no Somijas"


atlikušas 250 zīmes


Atklās ceļojošo izstādi "Muminu ģimene no Somijas"

Otrdienā, 12. februārī, 2019 | BIRKAS: Vecliepājas rūķis , izstāde
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 13.februārī, pulksten 13 bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" notiks ceļojošās izstādes "Muminu ģimene no Somijas" svinīga atklāšana.

Izstādes atklāšanā piedalīsies  Somijas vēstniece Latvijā Rīta Korpivāra un vēstniecības pārstāvji, informē Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Vai pazīsti  mazam nīlzirgam  līdzīgo būtni trollīti  Muminu un viņa ģimeni – omulīgo Mumina mammu, piedzīvojumu meklētāju Mumina tēti? Un svilpasti, murmuļus, bumbulīti un ķiparus? Vai esi dzirdējis par Muminu ieleju? Vai zināji, ka tuvojoties ziemai, Mumini aizmieg un, tad tur parādās vispārsteidzošākie radījumi?

Par šo un vēl daudz ko citu Tu varēsi uzzināt bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis", jo februārī ikviens, kuru interesē trollīšu Muminu un viņu draugu dzīve un piedzīvojumi šeit varēs apskatīt ceļojošo izstādi "Muminu ģimene no Somijas".

Izstādē eksponētas Tūves Jānsones grāmatas par Muminiem, viņas zīmētās grāmatu ilustrācijas, Muminu rotaļlietas, bērnu apģērbi un trauki ar Muminu attēliem. Februārī bērnu bibliotēkā valdīs īpašs laiks – Muminu ielejas laiks, un to rādīs pulkstenis ar Muminu attēlu.

Trollīšu Muminu izstādi ir veidojis Somijas Institūts Igaunijā sadarbībā ar partneriem: trollīšu Muminu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību grāmatām zviedru valodā Schildts&Soderstrom, kā arī trollīšu Muminu žurnāla izdevēju izdevniecību Egmont. Trollīši Mumini palīdz pasaulei iepazīties ar somu kultūru.
Izstādes sadarbības partneris Latvijā ir Somijas vēstniecība Rīgā

Par Muminiem un Tūvi Jānsoni
Brīnišķīgos un jaukos varoņus no Muminu ielejas ir radījusi somu rakstniece un māksliniece Tūve Jānsone (1914–2001). Mumini jau vairākus gadu desmitus priecē un sajūsmina mazos lasītājus visā pasaulē. Latviešu lasītājs par Muminu uzzināja 1968. gadā, kad tika izdota pirmā tulkotā rakstnieces  grāmata "Neredzamais bērns un citi stāsti".  Tūve Jānsone ir sarakstījusi 13 grāmatas  par Muminiem, un tās tulkotas vairāk nekā 40 valodās. Par Muminiem ir radītas filmas, TV raidījumi un seriāli, radio lugas, teātra izrādes, dziesmas un pat Muminu opera.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki