Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklās izstādi par Latvijas nākotnes sargiem


atlikušas 250 zīmes


Atklās izstādi par Latvijas nākotnes sargiem

Pirmdienā, 09. aprīlī, 2018 | BIRKAS: izstāde , muzejs , zemessardze , jaunsargi
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas muzejs

Ceturtdien, 12.aprīlī, pulksten 17 Liepājas muzeja filiāles pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks izstādes "Jaunsargi – Latvijas valsts nākotnes sargi" atklāšana.

Izstāde atzīmē Liepājas Jaunsardzes 26 gadu darbu, audzinot un skolojot nu jau vairākas Latvijas aizstāvju paaudzes. Liepājā jaunsargi aktīvi darbojušies jau no organizācijas dibināšanas laika 1992. gadā, un pirmie biedri jau dienē kādā no nacionālo bruņoto spēku vienībām. Viņu jaunākie pēcnācēji arī šobrīd apgūst prasmes, kas nepieciešamas nākotnes karavīriem, piedalās sacensībās, pārvar dažādus izaicinājumus nometnēs brīvā dabā, kā arī apgūst Latvijas valsts vēsturi un kopj sava novada kultūrvēsturiskos pieminekļus. Izstādē iespējams iepazīties ar viņu paveikto un sasniegto gadu gaitā.

Par "Jaunsardzes dzimšanas dienu" var uzskatīt 1992.gada 25.novembri, kad toreizējais Zemessardzes štāba priekšnieks Ģirts Valdis Kristovskis parakstīja tās pagaidu nolikumu. 2003.gadā Jaunsardzi atdalīja no Zemessardzes, savukārt 2004. gadā tika izveidots Jaunsardzes centrs. Par spīti finansiālajam triecienam, ko izraisīja finanšu krīze valstī, Jaunsardze turpināja savu darbību, galvenokārt pateicoties instruktoru pašaizliedzībai un nesavtīgajam darbam. 2018.gadā Jaunsardzes kustība ir pārstāvēta visās 110 Latvijas pašvaldībās un deviņās republikas nozīmes pilsētās. Tajā darbojas vairāk nekā astoņi tūkstoši jaunsargu.

Atklāšanā piedalīsies Liepājas jaunsargi ar savu instruktoru Pēteri Rudzinski. Jaunsargi rādīs savu prasmju paraugdemonstrējumus, pagalmā tiks iedegts ugunskurs un vārīta zupa, informē Liepājas muzeja vēsturniece Anna Norvele.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki