Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklās izstādi par Liepājas garnizonu atjaunotajā Latvijā


atlikušas 250 zīmes


Atklās izstādi par Liepājas garnizonu atjaunotajā Latvijā

Pirmdienā, 16. oktobrī, 2017 | BIRKAS: muzejs , izstāde , armija , zemessardze
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas muzejs

Ceturtdien, 19.oktobrī, pulksten 17 Liepājas muzeja ekspozīcijā "Liepāja okupāciju režīmos" atklās tematisku izstādi "Liepājas garnizons atjaunotajā Latvijā. 1991. – 2017.".

Izstāde veltīta Latvijas simtgadei un ilggadējiem muzeja sadarbības partneriem – Latvijas Republikas bruņoto spēku vienībām Liepājā, informē Liepājas muzeja vēsturniece Sandra Šēniņa.

Izstādē būs iespēja iepazīties ar Liepājas garnizonā dislocēto vienību: Zemessardzes 4. brigādes, Jūras spēku flotiles, Jūras spēku Mācību centra un Nodrošinājuma pavēlniecības 1. Reģionālā nodrošinājuma centra attīstību un vēsturi. Izstādē skatāmas fotogrāfijas, formas tērpi, zīmotnes, ekipējuma priekšmeti u.c., kurus eksponēšanai atvēlējušas Liepājas garnizona vienības un kolekcionārs Juris Raķis.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Liepājas garnizonā dislocēto vienību un Liepājas pilsētas domes pārstāvji, jaunsargi, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, pasākumu kuplinās Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra Jūras spēku grupa.

Pēc Deklarācijas par neatkarības atjaunošanu pieņemšanas 1990.gada 4.maijā Latvijas valsts vadītāji vairāk uzmanības veltīja robežsardzei un iekšlietu sistēmas sakārtošanai, bet tikai epizodiski pievērsās aizsardzības jautājumiem.

Līdz pat 1991.gada augusta pučam nepastāvēja nopietnas iestrādes aizsardzības jautājumu risināšanā. Vienīgā institūcija, kas bija saistīta ar aizsardzības jomu, bija Sabiedrības drošības departaments, uz kura bāzes 1991.gada nogalē tika izveidota Aizsardzības ministrija.

Pirmais militārais formējums, kas radās 1991.gada augustā, bija brīvprātīgs, sabiedrisks pašaizsardzības formējums – Zemessardze. Pēc tam izveidojās Robežapsardzības spēki.

1992.gada sākumā plašu diskusiju rezultātā tika izveidoti Aizsardzības spēki jeb profesionālie bruņotie spēki, kas ietvēra Robežapsardzības, Jūras un Gaisa spēkus, kā arī atsevišķas vienības. Aizsardzības spēki veidoja valsts aizsardzības sistēmu un atradās Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Tika izveidoti nelieli profesionāli bruņotie spēki atbilstoši Latvijas tā laika situācijai un iespējām. Bruņoto spēku vajadzībām tika izveidotas arī vairākas militāras mācību iestādes.

1991. – 1994.gadā tika ielikts pamats aizsardzības sistēmas attīstībai, tika izveidotas pirmās militārās struktūrvienības un noteikts konceptuāls redzējums tālākai attīstībai. Tika izveidoti vienoti Nacionālie bruņotie spēki. Pēc tam sekoja iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā un tālāka sistemātiska mūsu bruņoto spēku izaugsme.

Izstāde Liepājas muzeja ekspozīcijā "Liepāja okupāciju režīmos", K. Ukstiņa ielā 7/9, skatāma no 19.oktobra līdz 30.decembrim.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki