Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklātas rekonstruētās kuģu mehāniķu darbnīcas


atlikušas 250 zīmes


Atklātas rekonstruētās kuģu mehāniķu darbnīcas Rekonstruēto kuģu mehāniķu darbnīcu atklāšana Jūrniecības koledžā

Ceturtdienā, 30. maijā, 2019 | BIRKAS: Jūrniecības koledža , rekonstrukcija , ES
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Trešdien, 29.maijā, Liepājas Jūrniecības koledžā svinīgi atklātas rekonstruētās kuģu mehāniķu darbnīcas, informē koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Īstenojot projektu "Liepājas Jūrniecības koledžas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības STEM programmu studiju mācību vides uzlabošana", koledžā rekonstruētas kuģu mehāniķu darbnīcas, kuras aprīkotas ar modernām iekārtām un instrumentiem, kā arī izveidota mācību laboratorija, tādējādi nodrošinot koledžas programmu: "Jūras transports-kuģu mehānika", "Kuģu mehānika" kvalitatīvu apguvi ap 330 studējošiem gadā. (Kopumā LJK mācās ap 1000 audzēkņu.)

Jaunās darbnīcas aprīkotas ar tādām modernām iekārtām, kā eļļas un smērvielu analīžu pārvietojamo laboratoriju, mašīnapstrādes darba galdiem un iekārtām, universālo virpu, urbšanas un frēzēšanas iekārtām, lentzāģi metālam, metināšanas iekārtām, gāzes metināšanas iekārtām un to aprīkojumu, darba galdu lokmetināšanas, griešanas ar gāzi un slīpēšanas darbiem u.c..

Veiktie uzlabojumi infrastruktūrā un aprīkojumā nodrošinās programmas mācību priekšmetu un iegūstamo praktisko iemaņu atbilstību starptautisko jūrnieku profesionālās sagatavošanas standartu prasībām un ļaus sagatavot augsti kvalificētu darbaspēku jūrniecības un transporta nozarēs.

Līdz šim Liepājas Jūrniecības koledžas mehāniķu praktiskās apmācības darbnīcas atradās divās atsevišķās ēkās. Telpas bija nepiemērotas apmācībai, jo trūka gan darba vietu visiem studējošiem, gan daļa no tehniska aprīkojuma vairs neatbilst starptautisko jūrnieku profesionālās sagatavošanas standartu prasībām.

Pēc pārbūves, darbnīca, kas atradās koledžas galvenajā ēkā pārvietota uz jaunajām darbnīcām, kas no nelielas metināšanas apmācību un noliktavu telpas ir kļuvusi par pilnvērtīgu, speciāli mehānisko darbnīcu izvietošanai paredzētu ēku. Tādējādi koledžas galvenajā ēkā atbrīvosies telpa, kuru varēs izmantot teorētiskajām apmācībām vai administratīvām vajadzībām.

Uzziņai:
Projekts tiek realizēts 8.1.4. specifiskais atbalsta mērķa “Uzlabot pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju mācību vidi koledžās" ietvaros.

Projekta izmaksas: 604 426,51 euro, no tiem ERAF finansējums veido 285 701,15 eiro, Valsts līdzfinansējums – 50 417,85 eiro, Liepājas Jūrniecības koledžas līdzfinansējums  – 268 307,51 eiro.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki