Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atvadu vārdi diriģentam Miervaldim Ziemelim


atlikušas 250 zīmes


Atvadu vārdi diriģentam Miervaldim Ziemelim (6)

Autors: irliepaja.lv
Ceturtdienā, 28. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Miervaldis Ziemelis , Astra Ziemele , Gunārs Silakaktiņš , nāve , mūzikas vidusskola , zvanu ansamblis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no katedrale.lv

2018.gada 24.jūnijā stāja pukstēt diriģenta, pedagoga Miervalža Ziemeļa sirds. Pēdējā gaitā viņu izvadīs 29.jūnijā pulksten 11 no Līvas kapu kapličas uz Rīgas krematoriju.

Atvadu vārdus Miervaldim Ziemelim savas ģimenes un draugu vārdā veltījis vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš.

"Pēdējā gaitā pavadot un atvadu vārdus veltot Miervaldim Ziemelim, apzināmies, ka mums, mazai kompānijai no Peldu ielas, turpmāk vairs nekas neies vecās sliedēs.

Miervaldis šeit bija bieži, gan kā viesis dzimšanas dienās, vārda svētkos vai gluži vienkārši beziemeslu tikšanās brīžos. Kur Miervaldis ar Astru, pēc brīža saudzīgi atvērās klavieru vāks, un jau ar pirmo Miervalža akordu mūzika pielēja veco Berči māju.

Spēlējot gan vecās buršu dziesmas, korporeļu himnas, strēlnieku maršus, gan saldās "Lejā pie upītes", "Es zinu visi mani nievā", Miervaldis izvilināja Peldu ielas dvēselisko noskaņu, un mēs, ar vīna malku stiprinot, kopā tai sekojām.

Mums un tik tiešām arī Miervaldim ļoti patika "Lai dzīvo laipnais namatēvs, kas alu glāzēs pilda"! Un –...bet tas, kas vīru korī dzied, tas dzīvo trīsreiz ilgāk... Tas dzīvo dzīvi bagāti, un bagāts aiziet kapā!"

Nu mūsu Miervaldis ir aizgājis, klavieres kādu laiku klusēs, un mūsu kompānija no Peldu ielas klusi teiks: Paldies, ka Tu mūsu pļavu tā izdaiļoji ar sevi un mūziku!"

"Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā" par Miervaldi Ziemeli teikts: "Dzimis 1939.gada 20.janvārī Dunikas pagastā. Mūziķis. Absolvējis Kazdangas lauksaimniecības tehnikuma Agronomijas nodaļu, Liepājas mūzikas vidusskolas Kordiriģentu un Mūzikas teorijas nodaļas, 1982.gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Gvido Kokara kordiriģēšanas klasi. Studējis mūzikas teoriju Gņesina institūtā Maskavā. Bijis Liepājas mūzikas vidusskolas mācībspēks. No 1965.gada vīru kora "Dziedonis" diriģents, strādājis kopā ar Kārli Kreicbergu, Kārli Kluci, Andri Lekstuti. No 1972.gada – kora mākslinieciskais vadītājs. Līdz savai nāves stundai darbojās Liepājas Metodistu draudzē. 1999.gadā dibinājis zvanu kori, kas muzicē ar ASV metodistu draudzes dāvinātiem zvaniem. Sieva Astra Ziemele – zvanu kora diriģente. Kopš 2000.gada zvanu kora nosaukums ir "Gloria Deo."


Sludinājums

Ex skolnieks un ex liepājnieks
18:48 | 28/06/18
ZIŅOT
(-0)
(30)
+

Ehh... SKOLOTĀJS Ne tikai ar lielo, bet visiem lielajiem burtiem un vienkārši LIELISKS cilvēks! Vieglas smiltis, Meistar, un varēsi tagad visu pajutāt Čaikovskim pats...
Līdzjūtība Astrai, Mārim un pārējiem tuvajiem.

No skolas
22:21 | 28/06/18
ZIŅOT
(-0)
(27)
+

Paldies par viņa mūžu! Miervaldis bija(cik tas skan jau šodien neticami!) viscilvēcīgākais un iejūtīgākais no pedagogiem, pacietīgs, ļoti taktisks, dziļi erudīts gan mūzikā, gan dzīvē. Lai viegla smiltis un viegls ceļš zem citas Saules!

Audzekne
01:20 | 29/06/18
ZIŅOT
(-0)
(21)
+

Vidziļākas līdzjūtības tuviniekiem. Atmiņā paliek lielisks cilvēks un sava darba entuziasts, kurš ar neiztrūkstošu enerģiju centās sniegt zināšanas, attīstīt prasmes, virzīt un sagatavot amatam. Sirsnīgs paldies Jums, SKOLOTĀJ, un lai tīkamas aizsaules skaņas!

Îrisas meitas
07:41 | 29/06/18
ZIŅOT
(-1)
(21)
+

Paldies par to gaiśumu ko mûsu gimenès ienesa Ziemeła kungs! Paldies par dzîves un mûzikas sarunàm Kazdangà- vecàku màjàs! Paldies par vienmèr dzîvespriecîgo noskañu Ziemełkunga tuvumà! Paldies par nesavtîgu palîdzîbu mûsu vecàkiem un mums! Gaiśumu Dieva Pasaulè! Lîdzjûtîba Jums Astra un Ziemełkunga vismîłàkajiem- bèrniem.!

Skolniece, studente, fane
09:22 | 29/06/18
ZIŅOT
(-0)
(19)
+

Mirevaldis bija SKOLOTĀJS ar lielajiem burtiem. Tik aizrautīgs, fanātisks, patiess, aizrautīgs, tolerants un CILVĒCĪGS. Mācījos pie viņa gan solfedžo, gan harmoniju, gan Formu. To, ko viņš man iemācija zinu vel šodien. Bez problēmām varu nodziedāt 1., un 2.veida saliktās kadences, harmonizēt gammu, transponēt "Nāru dziesmu" visās tonalitātēs un atßķirt intervālus pēc viņa iemācītajām metodēm. Viņš vienmēr mācīja-"Ko Tu nezini, tas Tev nepieder"! Izcilis pedagogs un cilvēks. Bija tas gods viņu pazīt un spēlēt arī zvanu ansamblī. Jūs vienmēr paliksiet manās vislabākajās un gaišākajās atmiņās..Lai Jums vieglas smiltis. Un visdziļākā līdzjutība ģimenei.

Skaidrīte
21:59 | 29/06/18
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Šovakar aizdegtā svece deg CILVĒKAM AR LIELO BURTU, MIERVALDIM ZIEMELIM!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki